Często zdarza się Tobie oglądać telewizor do późna kiedy inni domownicy już śpią? Uczysz się języków obcych albo chciałbyś posłuchać ulubionej muzyki z TV nie przeszkadzając innym osobom w pomieszczeniu? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Większość nowych odbiorników telewizyjnych posiada możliwość łączenia się z słuchawkami bezprzewodowymi za pomocą technologii bluetooth. W naszym przykładzie pokażemy jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe z telewizorem marki Samsung, krok po kroku!

Już na starcie musimy zaznaczyć, że procedura podłączenia słuchawek bezprzewodowych w przypadku producenta Samsung dzieli się na opcję łatwiejszą – kiedy korzystasz ze słuchawek bezprzewodowych produkowanych przez firmę Samsung oraz nieco trudniejszą, kiedy chcesz skorzystać ze słuchawek innego producenta. Jakkolwiek nawet druga opcja z naszymi wytycznymi nie powinna przysporzyć wielu problemów 🙂

SŁUCHAWKI INNEGO PRODUCENTA (uwaga: może też mieć zastosowanie dla niektórych słuchawek marki Samsung)

 1. Korzystając z pilota, uruchom „Menu” a następnie „Dźwięk” -> „Ustawienia Głośnika”.
 2. Jeżeli w liście dostępnych opcji nie widzisz pozycji „Słuchawki Bluetooth/Lista Słuchawek Bluetooth”, kontynuuj dalej. Jeżeli masz taką opcję, przejdź od razu do punktu nr 12.
 3. Wyłącz telewizor.
 4. Teraz najtrudniejsza część 🙂 Musimy uruchomić telewizor w trybie serwisowym co będzie wymagało od nas wciśnięcia dość szybko klawiszy na pilocie telewizora w określonej kolejności, mianowicie: INFO -> MENU -> MUTE (wycisz) -> POWER ON (włącz TV). Jeżeli wykonaliśmy tę operację poprawnie, po włączeniu się telewizora po lewej stronie pojawi nam się dodatkowe menu serwisowe.
 5. W menu będziemy musieli zmienić tylko jedną opcję. Jakiekolwiek zmiany wykonujesz na własną odpowiedzialność! Po menu poruszamy się strzałkami na pilocie, zmiany każdorazowo zatwierdzamy środkowym klawiszem, pomiędzy strzałkami (OK).
 6. Z menu wybieramy opcję pierwszą „OPTION”.
 7. Następnie wybieramy opcję „Engineer Option”.
 8. Na liście szukamy pozycji „BT_Audio_ON_OFF” (opcja w tej chwili powinna być wyłączona, tj „OFF”, my będziemy chcieli to zmienić 😉
 9. Wybieramy tę opcję i zmieniamy znacznik na „ON”, po zatwierdzeniu zmiany – wyłączamy telewizor.
 10. Wracamy do naszego menu ustawień dźwięku jak w punkcie pierwszym, tj: MENU -> DŹWIĘK -> USTAWIENIA GŁOŚNIKA.
 11. Zmiany, które wprowadziliśmy w ustawieniach naszego telewizora powinny mieć efekt w postaci nowego menu, którego wcześniej nie było: „Słuchawki Bluetooth/Lista Słuchawek Bluetooth”.
 12. Wybieramy opcję: Lista słuchawek bluetooth, włączamy nasze słuchawki w trybie parowania (zgodnie z instrukcją producenta słuchawek) i tym samym na liście powinna pokazać się nazwa naszych słuchawek!
 13. Wybieramy, parujemy i voila! Nasze słuchawki bezprzewodowe podłączone 🙂
   

SŁUCHAWKI MARKI SAMSUNG

 1. Na pilocie wybierz opcję „Menu”.
 2. Następnie wybierz opcję „Dźwięk” -> „Ustawienia Głośnika”.
 3. Uruchom opcję „Lista urządzeń firmy samsung”.
 4. Uruchom swoje słuchawki w trybie parowania -> wybierz słuchawki z listy i gotowe! 🙂

WIĘCEJ

https://www.youtube.com/watch?v=UfFNcEQKvNc – instrukcja video krok po kroku w języku angielskim
https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00049994/ – instrukcja Samsung
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth – co to jest technologia bluetooth

PYTANIA

Daj nam znać w komentarzu poniżej. Spróbujemy pomóc 🙂

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jak ŁatwoRyszardTomekadminKatarzyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość
Jacek

LE37B651 , brak w menu serwisowym „Engineer Option” – za stary model ? Da się coś z tym zrobić ?

jak Łatwo
Użytkownik

Jacku, jeżeli to ten model https://www.samsung.com/pl/support/model/LE37B651T3WXXH/ to wygląda na to że brak możliwości połączenia poprzez Bluetooth (brak tego typu połączenia) . Pozostają standardowe sluchawki „na kabelku” pozdrowienia!

Jacek
Gość
Jacek

Nie wchodzi w rachubę. Dołożę trochę złotówek na jakiś transmiter BT . Nie będę siedział kamieniem przy tv.

jak Łatwo
Użytkownik

Dobry pomysł! koszt niewielki względem uzyskanej swobody w użytkowaniu 🙂 chyba podsunąłeś świetną inspirację dla kolejnego artykułu/porady, dzięki!

Tomek
Gość
Tomek

Witam, odpaliłem engine option jest funkcja bt ustawiona na off zmieniłem na on. Po ponownym uruchomieniu tv niestety nie mam do wyboru słuchawek bt. Tv Samsung UF6400. To znaczy że również nie obsługuje słuchawek bt?

Administrator jakLatwo
Admin

Tomek, Twój model powinien obsługiwać BT, spróbuj jeszcze podążać za instrukcją w poniższym filmie youtube: https://www.youtube.com/watch?v=e2u9k2MD7Ds , trzymamy kciuki!

Tomek
Gość
Tomek

Dzięki za porady 🙂 Spróbuję dam znać ! 🙂

Darek
Gość
Darek

Czy taką operację możemy zastosować także w telewizorze LG?

Administrator jakLatwo
Admin

Darek, jaki model telewizora marki LG?

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Super udało się sparować słuchawki Philips Bass+ z TV Samsung Smart zgodnie z powyższą instrukcją w menu ustawieniach serwisowych 🙂 Dziękuję

Administrator jakLatwo
Admin

Super, cieszymy się bardzo:) Polub nas w mediach społecznościowych – może przydamy się jeszcze w przyszłości!

Ryszard
Gość
Ryszard

Witam, czy różne wersje bluetooth w parowanych urządzeniach są zależne od siebie?
Bluetooth 2, 3, 4.1 lub ten najnowszy coś z X-em.

jak Łatwo
Użytkownik

Ryszard, co do zasady nowe wersje standardu Bluetooth sa wstecznie kompatybilne („backward compatible”), potencjalne problemy mogą pojawić się przy próbach parowania nowoczesnych urządzeń Bluetooth Smart Ready (charakteryzujących się m.in. bardzo niskim poborem energii, np opaska fit) z dużo starszymi urządzeniami (leciwy smartfon). więcej informacji możesz znaleźć: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bluetooth-5-co-to-jest-jakie-zalety-i-roznice.html (PL), https://www.techlicious.com/tip/how-to-solve-bluetooth-pairing-problems/ (EN). pozdrawiamy