Grupa w WhatsApp to funkcja umożliwiająca komunikację między wieloma użytkownikami aplikacji WhatsApp w ramach jednej konwersacji. Każdy z członków grupy może przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy, dokumenty, a także wykonywać połączenia głosowe i wideo rozmowy z pozostałymi uczestnikami grupy.

Tworzenie grupy w WhatsApp jest proste i wymaga tylko kilku kliknięć. Osoba tworząca grupę może zaprosić do niej innych użytkowników, wysyłając im zaproszenie za pośrednictwem linku lub dodając ich bezpośrednio z listy kontaktów. Po utworzeniu grupy, każdy z jej członków będzie mógł przeglądać historię rozmów grupowych oraz wysyłać nowe wiadomości, co pozwala na łatwe i szybkie dzielenie się informacjami i koordynowanie działań między wieloma użytkownikami.

No dobrze, ale co w sytuacji gdy zostaliśmy dodani do grupy WhatsApp, do której nie chcieliśmy należeć? Możemy opuścić grupę i to w taki sposób, że nikt oprócz administratora się o tym nie dowie.

Aby opuścić grupę w WhatsApp bez wiedzy innych użytkowników, należy postępować według poniższych kroków.

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu iPhone 13Pro. System – iOS 16.3

  1. Otwórz aplikację WhatsApp na swoim telefonie;
  2. Przejdź do grupy, którą chcesz opuścić;
  3. Przesuń czat grupowy w lewo a następnie kliknij na opcję „Zarchiwizuj”;
  4. Przejdź na samą górę swoich czatów w WhatsApp. Kliknij na sekcję „Zarchiwizowane”;
  5. Otwórz grupę, którą chcesz opuścić;
  6. Kliknij w nazwę grupy, aby przejść do jej szczegółów;
  7. Przewiń stronę w dół a następnie kliknij na opcję „Opuść grupę”;
  8. Potwierdź swoją decyzję, klikając na przycisk „Opuść grupę”;
  9. Gotowe! Nie jesteś już członkiem wybranej grupy! Opuściłeś grupę w WhatsApp bez wiedzy innych użytkowników (o tym fakcie zostanie poinformowany tylko administrator grupy). Nie możesz już wysyłać wiadomości do tej grupy ani łączyć się z nią. Nie będziesz także widzieć żadnych aktualności.

Warto jednak pamiętać, że jeśli zostaniesz ponownie dodany do grupy lub ponownie do niej dołączysz, inni użytkownicy zostaną o tym poinformowani! 

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments