Korzystałeś z Facebooka na komputerze znajomego i najprawdopodobniej zapomniałeś wylogować się ze swojego konta? A może zauważyłeś jakąś nietypową aktywność na portalu społecznościowym? Nie panikuj! Jeśli zależy Tobie na ochronie danych, warto skorzystać z funkcji zdalnego wylogowywania się aby pozamykać wszystkie aktywne sesje. Jesteś ciekawy gdzie szukać tej opcji? Koniecznie skorzystaj z naszej dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, zaczynamy!

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową na swoim komputerze i w pasku wyszukiwania wpisujemy adres strony http://www.facebook.pl.
  2. Logujemy się do swojego konta, podając adres e-mail/numer telefonu a także hasło.
  3. Klikamy na ikonę małej strzałki w dół, znajdującej się na pasku menu u góry strony a następnie przechodzimy do ustawień swojego konta.
  4. W kolumnie po lewej stronie ekranu pojawią nam się różne zakładki. Nas interesuje ta o nazwie „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  5. Wyświetlą się wszystkie miejsca (zarówno komputery przenośne, telefony, tablety i przeglądarki internetowe), w których aktualnie jesteśmy zalogowani do Facebooka i Messengera. Przeglądając ostatnie aktywności możemy sprawdzić skąd pochodzą zmiany. Możemy rozwinąć listę i kliknąć na przycisk „Wyloguj się ze wszystkich miejsc” bądź wejść w każdą lokalizację i zakończ aktywność.
  6. Jeśli uważasz, że ktoś włamał się na Twoje konto bądź je przejął, skorzystaj z POMOCY FACEBOOKA. Aby je zabezpieczyć, zmień hasło dostępu.
  7. Sam widzisz, że warto dbać o bezpieczeństwo. Chroń hasło i nigdy go nie udostępniaj innym osobom. To powinny być dane, które znasz tylko Ty. I pamiętaj o wylogowywaniu się z Facebooka w przypadku gdy korzystasz z komputera używanego wspólnie z innymi osobami.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments