android wifi

Brak internetu to problem, który spędza sen z powiek wielu urlopowiczom. Dlatego przydatną aplikacją na wakacje jest Avast Wi-Fi Finder. Bez względu na to gdzie jesteś, znajdzie dla Ciebie miejsce, w którym bezpiecznie podłączysz się do internetu. Pozwoli to ograniczyć rachunki i opłaty za roaming. Po lekturze dzisiejszego artykułu będziesz łączył się z najszybszymi hotspotami w okolicy. Zaczynamy!

JAK ZAINSTALOWAĆ AVAST WI-FI FINDER NA TELEFONIE Z ANDROID?

  1. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”.
  2. Po uruchomieniu się sklepu play ukaże się pasek wyszukiwania (u góry strony), w którym wpisujemy nazwę aplikacji Avast Wi-Fi Finder. Po wybraniu aplikacji, która nas interesuje kliknij „Zainstaluj”. W trakcie konfiguracji konta zostaniesz poproszony o dodanie opcji płatności. Możesz już na tym etapie określić jak będziesz się rozliczał za zakupy bądź pominąć ten krok i uzupełnić dane już po zainstalowaniu aplikacji. Avast Wi-Fi Finder będzie potrzebował dostępu do lokalizacji, Twojej tożsamości, informacji o połączeniu Wi-Fi oraz informacji o identyfikatorze urządzenia. Potwierdź klikając przycisk „Akceptuj”.
  3. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowaną aplikację ( na poniższym obrazku zaznaczone kolorem czerwonym). Gotowe!

CO POTRAFI AVAST WI-FI FINDER?

  • Pozwala podłączyć się do najszybszej i najbardziej bezpiecznej sieci w okolicy. Za pomocą aplikacji możesz zlokalizować wszystkie sieci w Twoim zasięgu oraz te, które znajdują się klika kroków od Ciebie.
  • Umożliwia przeprowadzenie testu prędkości. Porównaj dostępne sieci i sprawdź ich prędkość zanim zmarnujesz czas na łączenie się z którąś z nich. Dzięki temu będziesz mógł zweryfikować czy Wi-Fi jest wystarczająco szybkie aby przeglądać np. Facebooka czy też oglądać filmy na YouTube. Ty decydujesz, która sieć jest warta Twojego czasu.
  • Pomaga zweryfikować czy do Twojej sieci Wi-Fi jest podłączone jeszcze jakieś urządzenie, które nie należy do Ciebie. Dzięki temu, kradzież łącza internetowego nie będzie miała miejsca.
  • Umożliwia wyszukiwanie darmowych sieci Wi-Fi bez korzystania z internetu. Tryb offline pozwala na pobieranie listy hotspotów i wyszukuje najlepsze Wi-Fi. Idealne rozwiązanie w podróżach zagranicznych.
  • Za pomocą mapy możesz wyszukać szeroką gamę aktywnych sieci Wi-Fi. Aplikacja Avast Wi-Fi Finder nawiguje Ciebie do najbliższego hotspotu Wi-Fi, polecanego przez okolicznych użytkowników. W razie potrzeby kieruje nas do wybranego miejsca za pośrednictwem Google Maps, Uber lub Waze.
  • Avast Wi-Fi Finder automatycznie łączy do często używanych sieci, dzięki czemu nie będzie musiał dostać hasło za każdym razem.

Więcej

Sklep play- aplikacja do pobrania

https://blog.avast.com/pl/2016/02/16/avast-wi-fi-finder-wyszukuje-bezpieczne-hotspoty-wi-fi/

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem z korzystaniem z aplikacji, chcesz nam zadać pytanie bądź podzielić się opiniom na temat Avast Wi-Fi Finder, daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments