Nie masz pomysłu na rowerowy wypad za miasto? Znudziło się Tobie przemierzanie w kółko tych samych tras na jednośladzie? Z pomocą przychodzi BIKEMAP – największy na świecie zbiór tras rowerowych. Platforma została stworzona kilka lat temu i zrzesza ponad 1800000 cyklistów, którzy kochają rower i dzielą się swoimi doświadczeniami z różnych wypraw. Bikemap oferuje dostęp do tras w ponad 100 krajach na całym świecie co z pewnością ułatwi Tobie planowanie kolejnych wyjazdów. Gdy w powietrzu zaczynamy czuć wiosnę to znak, że pora na otwarcie sezonu rowerowego! Wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu!

Jak przebiega proces rejestracji?

Korzystanie z podstawowych usług Bikemap takich jak wyszukiwanie tras jest możliwe bez konieczności rejestrowania się. Ale jeśli zajdzie potrzeba zapisania drogi rowerowej, musisz już posiadać konto. Dzięki niemu możesz uzyskać dostęp do tras na wszystkich urządzeniach, niezależnie od tego, czy korzystasz ze smartfona, tabletu czy komputera stacjonarnego. Jak zatem założyć konto?

 1. Zarejestruj się poprzez Facebooka (jeśli posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym), konto Google lub podaj swój adres e-mail, nazwę użytkownika oraz hasło (możesz skorzystać z sugerowanego hasła, które Chrome zapisze na Twoim koncie Google – więcej na ten temat pod LINKIEM bądź utworzyć swoje własne). Zapoznaj się z oświadczeniami i zaznacz odpowiednie. Na koniec kliknij przycisk „Zapisz się” (Sign up).
 2. Uzupełnij swój profil danymi osobowymi, podając imię, nazwisko, płeć, datę urodzenia, lokalizację a także napisz kilka słów o sobie. Krok ten nie jest obowiązkowy więc możesz go pominąć lub poświęcić chwilę i dać się poznać rowerowej społeczności.
 3. Na Twoją skrzynkę pocztową została wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij na niego aby zweryfikować konto e-mail.
 4. Brawo! Udało się. Kliknij na ikonę awatara/nazwę użytkownika aby móc przeglądać zapisane trasy rowerowe.

Jak wyszukać trasę rowerową?

 1. Uruchom przeglądarkę internetową. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome. Następnie wpisz w pasku adresu: https://www.bikemap.net
 2. Aby wyszukać trasę bądź konkretny region, skorzystaj z okna wyszukiwarki (lewy, górny róg strony). Wpisz słowo kluczowe i zatwierdź klikając przycisk „Enter”. Oprócz tras otrzymasz także sugestie regionów.
 3. Możesz skorzystać także z zakładki „Planer trasy” („Route Planner”), znajdującej się na głównej stronie. Planowanie trasy rozpocznij od wpisania bądź zaznaczenia na mapie miejsca rozpoczęcia (start) a także zakończenia (meta) wycieczki.
 4. Na mapie pojawi się wyznaczona trasa (możesz ją przybliżać lub oddalać) wraz z informacją o jej długości, czasie jaki jest potrzebny na jej pokonanie oraz szczegółowy plan dojazdu do miejsca docelowego. W prawym, dolnym rogu wyświetli się profil wysokościowy trasy. To spore ułatwienie. Dzięki temu będziesz wiedział czy droga biegnie pod górkę czy w dół i jakie jest nachylenie terenu.
 5. Kliknij przycisk „Zapisz trasę” („Save route”) aby zachować ją na swoim komputerze. Podaj tytuł swojej trasy, dołącz krótki opis a także uzupełnij szczegóły przesyłając ładne zdjęcia z wycieczki rowerowej poprzez przeciąganie i upuszczanie fotografii w zaznaczone miejsce. Pamiętaj, że musisz być zalogowany do swojego konta.
 6. Możesz również samemu wyznaczyć trasę na mapie. W tym celu kliknij na zakładkę „Nowa droga” („New Route”) a następnie z listy wybierz opcję „Zacznij od pustej trasy”.
 7. Świetnie! Utworzyłeś nową trasę. Możesz się nią podzielić ze znajomymi lub innymi cyklistami. Wpisz adres e-mail lub udostępnij na Facebooku lub Twitterze.

Prawda, że to łatwe? Znajdź swoją idealną trasę rowerową i kręć kilometry! 🙂

Więcej

https://help.bikemap.net/hc/en-us/

https://www.bikemap.net/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Chcesz pochwalić się swoją nową trasą? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments