Na polskich drogach z roku na rok przybywa aut. Niestety nie przekłada się to w żaden sposób na proporcjonalny wzrost liczby nowych miejsc parkingowych. Kierowcy wielokrotnie krążą po ulicach w poszukiwaniu wolnych miejsc, tracąc przy tym swój cenny czas i cierpliwość. Parkingi osiedlowe pękają w szwach a znalezienie miejsca w godzinach wieczornych graniczy z cudem ? Z pomocą przychodzi FindPark – aplikacja, która podpowiada gdzie w najbliższej okolicy lub w pobliżu miejsca, do którego jedziesz, można zaparkować. Program może okazać się szczególnie przydatny gdy wybierasz się w podróż do miasta, którego topografii nie znasz. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak działa aplikacja – skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „FindPark – znajdź parking”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz aplikację „FindPark – znajdź parking”. Następnie zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji swojego urządzenia.
  3. Teraz wystarczy, że w pasku wyszukiwania wpiszesz adres lub miejsce, do którego podróżujesz bądź ustawisz swoją aktualną lokalizację. Wówczas pojawi się mapa parkingów.
  4. Po wybraniu parkingu, wyświetli się jego nazwa. Szczegółowy opisy zawiera m.in. informacje o ilości miejsc postojowych, cenie za postój, dokładny adres i typ parkingu, godziny otwarcia czy rodzaj ochrony. Jeśli zauważysz błąd w opisie parkingu bądź też chciałbyś dodać jeszcze jakieś dodatkowe informacje to przejdź do trybu edycji, klikając na ikonę ołówka, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu.
  5. Możesz podążać do wyznaczonego miejsca za pośrednictwem Google Maps, Uber, Waze lub przy użyciu kompasu. Decyzja należy do Ciebie!
  6. Dzięki filtrom możesz wybrać tylko te propozycje, które spełniają wybrane przez Ciebie kryteria. Możesz szukać parkingów pod kątem jego typu (naziemne, podziemne, zadaszone), odległości, płatności (bezpłatne, płatne gotówką, płatne kartą), ochrony (niestrzeżone, strzeżone, monitorowane) bądź decydując się na dodatkowe opcje (z miejscami dla niepełnosprawnych, park&ride, dopuszczalna wysokość pojazdu).
  7. Jeśli znalazłeś parking, którego nie było na liście to podziel się z tą informacją z innymi. Kliknij na mapie w miejscu wjazdu na parking i wybierz opcję „Dodaj parking”.

Więcej

https://findpark.pl/

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments