Decydując się na podpisanie umowy lojalnościowej z operatorem sieci telefonii komórkowej, warto odpowiednio się do tego przygotować i zapoznać z ofertami firm świadczących tego typu usługi na polskim rynku.

Z roku na rok operatorów komórkowych przybywa, co generalnie powinno nas cieszyć, bo im większa konkurencja, tym coraz tańsze oferty. Jednak zjawisko to generuje również pewien szum informacyjny, bowiem trudno jest połapać się w tych wszytkach ofertach, taryfach oraz pakietach. Jak zatem ułatwić sobie zadanie i znaleźć najlepszą ofertę dla siebie?

Tani abonament komórkowy – morze możliwości

Abonament to usługa typu postpaid, która polega na tym, że płacimy za nią dopiero, gdy z niej skorzystamy. Oferty abonamentowe za telefon komórkowy mogą znacznie różnić się między sobą, zależnie od operatora i tego co wliczone jest w dany pakiet.

Na ryku mamy m.in.:

  • abonamenty z telefonem lub bez telefonu,
  • z nielimitowanymi rozmowami,
  • SMS-ami,
  • z ograniczonym internetem lub z internetem bez limitu,
  • abonamenty rodzinne itp.

Co więcej wewnątrz tych ofert znajdziemy też szereg różnic, wpływających zasadniczo na cenę abonamentu i zakres świadczonych w nim usług. Jeśli przykładowo porównamy najtańsze abonamenty bez telefonu to okaże się, że znajdziemy w niektórych z nich darmowe minuty i SMS-y, a nawet bardzo duże pakiety danych.

W przypadku abonamentów bez limitu rozmów różnice między nimi nie są już tak duże, ale za to są one zauważalnie droższe w porównaniu z opcją wcześniejszą.

Ciekawą alternatywę stanowią abonamenty rodzinne, które sprawdzają się, gdy szukamy abonamentu dla nas i na przykład dla naszych dzieci. Jest to przede wszystkim rozwiązanie ekonomiczne, bo za taki abonament zawsze płacimy taniej, a to dlatego że dostajemy jeden wspólny rachunek za korzystanie z kilku numerów telefonicznych. Często możemy też załapać się na dodatkowe promocje. W ramach tego typu abonamentów funkcjonuje również abonament duet – jest to oferta dla par, z której mogą skorzystać nie tylko, na przykład narzeczeni, ale też dobrzy koledzy czy znajomi.

Najlepsza oferta abonamentowa – jak ją znaleźć?

Najlepsza oferta abonamentowa to taka, która spełnia nasze oczekiwania, a przy tym jest odpowiednia cenowo. Nie warto, zatem rzucać się na pierwszą lepszą propozycję, przedstawioną nam przez konsultanta, tylko poświęcić nieco więcej czasu na porównanie różnych ofert wszystkich operatorów komórkowych funkcjonujących na polskim rynku. Miejmy na uwadze fakt, że umowę często podpisujemy na kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt miesięcy, dlatego należy decyzję tę dobrze przemyśleć i się do niej przygotować. 

Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie poszukiwań najtańszego abonamentu już kilka tygodni przed datą wygaśnięcia ostatniej umowy. Bardzo często operatorzy, chcąc zatrzymać przy sobie stałego klienta, proponują im bardzo korzystne warunki za przedłużenie umowy jeszcze w tracie obowiązywania starej.

A zatem wybór abonamentu jako formy płatności za usługi telefonii komórkowej może być dobrym i opłacalnym rozwiązaniem, jeśli rozsądnie wybierzemy ofertę, optymalnie dostosowaną do naszych potrzeb. Nie zawsze opłaca się wybór oferty typu „wszystko bez limitu”, bo nie zawsze jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkie możliwości zawarte w takim pakiecie. Lepszym rozwiązaniem jest wybór usługi bardziej spersonalizowanej – dla jednych ważne są nielimitowane rozmowy, dla innych SMS-y czy nieograniczony internet.

Warto też przemyśleć wybór abonamentu nieuwzględniającego zakupu telefonu, zwłaszcza jeśli obecny jest w dobrym stanie. Z reguły jest on sporo tańszy, choć i tu trzeba być czujnym, bo przy niektórych pakietach można nabyć telefon po naprawdę korzystnej cenie (ma to znaczenie, gdy nowy telefon jest nam po prostu konieczny).

Internetowe opinie, rankingi, porównywarki…

Poszukiwania najtańszego abonamentu komórkowego warto zacząć od przejrzenia dobrych porównywarek internetowych czy rankingów zamieszczanych na tematycznych blogach. Miejmy jednak na uwadze, że oferty operatorów ulegają dość szybkim przemianom, zwłaszcza jeśli mają one charakter promocji, czytajmy więc tylko te aktualne.

Ciekawie kwestia ta została omówiona w artykule „Czy to najtańszy abonament bez telefonu bez limitu? Najlepsze oferty jakie znalazłem w 2018/2019”, który umieszczony jest na stronie http://satelitarnecyfrowe.pl/najtanszy-abonament-bez-telefonu-bez-limitu-najlepsze-oferty/. Autor pisze w nim, dlaczego warto wybierać abonament bez telefonu i przedstawia ciekawe oferty. Może to być bardzo dobry punkt wyjścia do poszukiwań.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments