ios iphone telefon

Zdarzyło Ci się zgubić dopiero co kupione urządzenie iPhone? Nie wpadaj w panikę! Poniżej pokażę Ci jak w łatwy sposób odnaleźć iPhone korzystając z przeglądarki internetowej na swoim komputerze.

  1. W przeglądarce internetowej otwórz główną stronę usługi iCloud. https://www.icloud.com. Następnie zaloguj się na swoje konto Apple ID.
  2. Po zalogowaniu się kliknij na odnośnik do usługi Znajdź mój iPhone.
  3. Ze względów bezpieczeństwa będziesz musiał wprowadzić raz jeszcze swoje hasło powiązane z kontem Apple ID.
  4. Po wpisaniu hasła w oknie otwartej przeglądarki internetowej wyświetli się mapa, na której zostanie zaznaczona kółkiem lokalizacja Twojego urządzenia iPhone.
  5. Na mapie, w punkcie zlokalizowanego urządzenia wyświetli się mały „dymek”, który będzie informował o nazwie odnalezionego sprzętu. W naszym przypadku będzie to iPhone.
  6. Kliknij na wyświetlony symbol i. Wyświetli się ramka, w której oprócz zdjęcia urządzenia będzie widoczny symbol baterii ( po wskazaniu myszą ikony baterii pojawi się informacja mówiąca o stopniu naładowania akumulatora) a także trzy ikony aktywujące działania poszukiwawcze zgubionego sprzętu.
  7. Klikając opcję Odtwórz dźwięk odezwie się głośny sygnał dźwiękowy, dzięki któremu będziesz w stanie zlokalizować swoje urządzenie iPhone. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie jest aktywne. W przeciwnym razie Twój iPhone zacznie dzwonić i wibrować dopiero gdy będzie aktywny. Gdy uda Ci się odtworzyć dźwięk na Twój adres mailowy powiązany z kontem Apple ID zostanie wysłane potwierdzenie.
  8. Jeżeli stwierdzisz, że Twojego telefonu nie ma w pobliżu możesz włączyć Tryb Utracony. Możesz zdalnie zablokować swój telefon czterocyfrowym kodem, wprowadzić numer telefonu pod który potencjalny znalazca Twojego urządzenia będzie mógł się z Tobą skontaktować, wprowadzić krótką wiadomość tekstową a także śledzić na mapie położenie swojego urządzenia.
  9. Aby uniemożliwić komukolwiek dostępu do danych na Twoim zgubionym urządzeniu iPhone masz możliwość zdalnego wymazania urządzenia. W tym celu klikasz opcję Wymaż iPhone. Musisz pamiętać, że wymazanie spowoduje usunięcie wszelkich danych znajdujących się na urządzeniu. Ponadto nie będziesz mógł już dalej śledzić swojego telefonu.

Sam widzisz, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Nawet gdy zgubisz swoje urządzenie iPhone możesz je w łatwy sposób namierzyć a uczciwy znalazca napewno go zwróci.

Źródło, więcej informacji

https://support.apple.com/pl-pl/HT201472

Pytania, Sugestie ?

Daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments