excel

W komórkach arkusza kalkulacyjnego oprócz formuł, wykorzystywanych do obliczeń, wpisujemy różnego rodzaju treści zarówno tekstowe jak i graficzne. Przeważnie tekst jest dłuższy od domyślnego rozmiaru komórki i wystaje poza jej granice. Należy wówczas dopasować rozmiar kolumny tak aby wszystkie potrzebne informacje były widoczne. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule.

SPOSÓB 1. Zmień szerokość kolumny

 1. Excel pozwala na automatyczne dostosowanie szerokości komórki tak aby zmieścił się w niej najdłuższy tekst i aby zapobiec pojawieniu się błędu w postaci ###.
 2. Ustaw kursor myszy po prawej stronie kolumny, której zakres chcesz rozszerzyć. Wówczas pojawi się ikona obustronnej strzałki w prawo i lewo. Kliknij dwukrotnie.
 3. Przeciągając separator w prawą lub lewą stronę, możesz ręcznie dostosować żądaną szerokość kolumny.

SPOSÓB 2. Ustaw określoną szerokość kolumny

 1. Zaznacz kolumny, których szerokość chcesz zmienić.
 2. W górnym pasku nawigacji przejdź do zakładki „Narzędzia główne” a następnie w sekcji „Komórki” wybierz opcję „Formatuj”. W kategorii „Rozmiar komórki” wybierz polecenie „Szerokość kolumny”.
 3. Pojawi się małe okno, w którym wpiszesz wartość szerokości kolumny np. 30. Zatwierdź wybór klikając przycisk „OK”. Gotowe!

SPOSÓB 3. Sformatuj komórki

 1. Zaznacz pojedynczą komórkę lub zakres komórek, których ma dotyczyć opcja formatowania.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na zaznaczony obszar i z listy wybierz opcję „Formatuj komórki”.
 3. Pojawi się nowe okno dialogowe. Kliknij zakładkę „Wyrównanie” i w obszarze sterowania tekstem, zaznacz pole „Zmniejszaj aby dopasować”. Zatwierdź przyciskiem „OK”. Gotowe!

SPOSÓB 4. Skopiuj szerokość kolumny do innych kolumn

 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny i zaznacz dowolną komórkę w kolumnie o takiej szerokości, którą chcesz skopiować. Użyj skrótu klawiszowego CTRL+C (w naszym przypadku będziemy kopiowali komórkę H5).
 2. Wskaż dowolną komórkę w kolumnie, do której chcesz wkleić skopiowaną szerokość. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybrane miejsce i z rozwijanej listy wybierz „Wklej specjalnie”. Następnie zaznacz opcję „Szerokość kolumn” i zatwierdź przyciskiem „OK”.

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/dopasowywanie-rozmiaru-kolumny-aby-były-widoczne-wszystkie-informacje

https://support.office.com/pl-pl/article/zmienianie-szeroko kolumny

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments