Za pomocą paska wyszukiwarki Google na ekranie głównym telefonu możemy przeszukiwać Internet w celu znalezienia interesujących nas haseł i stron www. Standardowo widżet jest koloru białego ale bez problemu można dostosować jego wygląd do własnych potrzeb i gustów. Wraz z najnowszą aktualizacją można zmienić kształt paska czy jego kolorystykę. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Wejdź do aplikacji „Google” a następnie w prawym, dolnym rogu ekranu kliknij na „Więcej” (ikona trzech poziomych kropek).
  2. Z listy menu wybierz opcję „Dostosuj widżet”.
  3. Pojawi się ekran, na którym możesz zmienić wygląd paska wyszukiwarki Google. Możesz zmienić logo Google a także kształt, kolor i przezroczystość paska wyszukiwania.
  4. Jeśli chcesz zmienić wygląd logo, wystarczy, że dotkniesz przycisku z ikoną „G”. Do wyboru są dwa sposoby wyświetlania logo – napis Google lub literka G.
  5. Chcesz zmienić kształt całego widżetu? Nie ma problemu. Pierwotnie ustawiony jest zwykły prostokąt, ale możesz ustawić zaokrąglenie narożników.
  6. Jeśli klikniesz przycisk z paletą kolorów będziesz mógł zmienić barwę paska wyszukiwania. Do wyboru masz jeden z trzech zestawów kolorystycznych. Możesz także ustawić własne kolory – wystarczy dotknąć ikony pipety i suwakiem wybrać odpowiednią barwę a także dostosować jej jasność.
  7. Jeśli jesteś zadowolony z osiągniętych efektów, kliknij przycisk „Gotowe” (w prawym, górnym rogu). Wróć do ekranu głównego swojego telefonu. Podoba się?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
infomiasto
10 miesięcy temu

A wyszukiwarki jakie są na deskop czyli te jakie tworzy się samemu, gdzie można zmienić ich wygląd?

Administrator
Odpowiedz do  infomiasto
10 miesięcy temu

hej czy chodzi o program: Google Desktop – program służący do przeszukiwania zgromadzonych w komputerze plików??

infomiasto
Odpowiedz do  Administrator
10 miesięcy temu

Witaj nie o google wyszukiwarka jaką się tworzy na strony internetowe. Czyli własna wyszukiwarka google na blogi i jej dostosowanie wizualne.

Administrator
Odpowiedz do  infomiasto
10 miesięcy temu

hej, jest to wskazane w artykule (EN): https://support.google.com/customsearch/answer/4513783?hl=en , w skrócie: po zalogowaniu się do swojego konta -> Twoja wyszukiwarka – > Wygląd i styl -> tutaj można skorzystać z gotowych Motywów (MOTYWY) lub wybrać opcję DOSTOSUJ 🙂