Konto w Whatsapp jest przypisane do naszego numeru telefonu, który podaliśmy w trakcie rejestracji. Oznacza to, że jeśli włożymy nową kartę SIM z innym numerem, to nie spowoduje to aktualizacji danych w komunikatorze. Zmiana numeru telefonu nie musi jednak oznaczać utraty konta w aplikacji. Wystarczy skorzystać z funkcji „Zmiana numeru”. Gdzie ją znaleźć? Jeśli jesteś ciekawy, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

Funkcja zmiany numeru pozwala na zmianę numeru telefonu powiązanego z kontem WhatsApp na tym samym telefonie. Funkcji tej należy użyć przed weryfikacją nowego numeru telefonu.

  1. Włóż kartę SIM z nowym numerem telefonu do swojego urządzenia.
  2. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdująca się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie przejdź do ustawień.
  4. Po przejściu do ustawień kliknij na zakładkę „Konto”.
  5. Wybierz sekcję „Zmień numer”.
  6. Zostaniesz przekierowany do formularza aktualizacji swojego numeru telefonu w Whatsapp. Kliknij „Dalej” a następnie wpisz swój stary numer telefonu, na który obecnie konto jest zarejestrowane oraz nowy numer, na który chcesz zmienić konto.
  7. O zmianie numeru telefonu możesz poinformować swoich znajomych w aplikacji WhatsApp. Ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) a następnie zdecyduj czy chcesz o tym fakcie zawiadomić wszystkie kontakty, tylko wybrane czy też tylko te osoby z którymi czatujesz. Zatwierdź, klikając na przycisk „Gotowe”.
  8. Teraz wystarczy tylko zweryfikować autentyczność nowego numeru poprzez odebranie kodu SMS na nowym numerze i wprowadzenie go w aplikacji WhatsApp. Gotowe!

„Użycie tej funkcji spowoduje przeniesienie informacji o koncie (wraz z informacjami profilowymi), grup i ustawień z Twojego starego numeru telefonu na nowy numer. Usunięcie konta związanego z Twoim starym numerem telefonu, tak więc Twoje kontakty przestaną widzieć Twój stary numer telefonu na swoich listach kontaktów w WhatsApp” – więcej w LINKU.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments