Dane osobowe wpisane podczas zakładania konta na Instagramie mogą ulec zmianie, np. po zawarciu związku małżeńskiego (przyjmujemy nazwisko męża/żony). Czasami poprostu nudzi nam się nasz dotychczasowy pseudonim/nick bądź też żałujemy, ze wogóle taki wybraliśmy i chcemy odświeżyć profil. Przechodząc do ustawień swojego konta, możesz zmienić nazwę użytkownika, pod którą występujesz a także imię i nazwisko, które wyświetla się na Twoim profilu. Jeśli nie wiesz jak dokonać zmian, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukujemy Instagrama, uruchamiamy program i logujemy się do swojego konta.
  2. Przechodzimy do swojego profilu, klikając na ikonę ludzika, znajdującą się na pasku narzędzi, w prawym, dolnym, rogu ekranu.
  3. Przeniesiemy się do sekcji z naszym profilem, gdzie pojawią się opublikowane przez nas fotografie. Klikamy na przycisk „Edytuj profil”, który znajduje się zaraz pod naszym biogramem (nazwa użytkownika, opis).
  4. Jeśli chcemy zmienić swoje imię i nazwisko, to wystarczy kliknąć na pierwsze pole o tej samej nazwie (lub ang. „name”). Imię i nazwisko znajduje się zaraz pod naszym zdjęciem profilowym.
  5. Mamy także możliwość zmiany nazwy użytkownika (ang. Username). Widzą ją wszyscy posiadacze kont na Instagramie (np. gdy polubimy jakiś post). Jeśli nazwa jest niedostępna (wykorzystana przez kogoś innego) to pojawi się czerwony wykrzyknik. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak wymyślić inną. Gdy nazwa będzie wolna, pojawi się zielona ikonka.
     
  6. Wszystkie zmiany zatwierdzamy klikając na ikonę „ptaszka”/”haczyka”, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Wszystkie naniesione poprawki nie spowodują oczywiście usunięcia dotychczasowych zdjęć, postów, czy też utraty obserwujących. Nasi znajomi będą nas widzieli poprostu po zmienioną nazwą – i tylko tyle.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 miesięcy temu

Nie powiodlo sie nie moge zmienic nazwy uzytkownika ani Nazwisks