WhatsApp jest dostępny w wielu wersjach językowych. Zwykle przeglądamy go w języku polskim ale może zdarzyć się, że w wyniku jakiegoś błędu, wirusa czy jakiegokolwiek innego powodu, język ulegnie zmianie. Co wtedy? Niestety nie ma możliwości dostosowania języka z poziomu ustawień aplikacji. Komunikator korzysta z ustawień systemowych telefonu do wyboru wersji językowej aplikacji. Oznacza to, że jeśli masz ustawioną na przykład angielską wersję androida to aplikacja sama otworzy się właśnie w tym języku. Gdzie zatem szukać rozwiązania. O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Przejdź do ustawień telefonu, klikając na ikonę zębatego koła;
  2. Kliknij na zakładkę „System i aktualizacje” (lub „System”/„Zarządzanie ogólne” – w zależności od modelu telefonu);
  3. Przejdź do sekcji „Język i wprowadzanie”;
  4. Wybierz opcję „Język i region” lub „Język”;
  5. W kategorii „Języki” znajdziesz ustawienia dotyczące systemu operacyjnego swojego telefonu. Jeżeli chcesz zmienić język urządzenia to ta zakładka jest właśnie dla Ciebie. Po kliknięciu przycisku „dodaj język” wyświetli się lista języków dostępnych w Twoim urządzeniu. Wybierz ten, z którego chcesz korzystać;
  6. Teraz WhatsApp zaczyta z ustawień systemu dany język. Otwórz komunikator i gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments