Zainstalowałeś na swoim telefonie Messengera i okazuje się, że jest on w języku obcym? A może chcesz zmienić język z polskiego na jakiś inny? Niestety nie ma możliwości dostosowania języka z poziomu ustawień aplikacji. Komunikator korzysta z ustawień systemowych telefonu do wyboru wersji językowej aplikacji. Oznacza to, że jeśli masz ustawioną na przykład angielską wersję androida to aplikacja sama otworzy się właśnie w tym języku. Gdzie zatem szukać rozwiązania. O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „System” lub „Zarządzanie ogólne” (w zależności od modelu telefonu).
  2. W kategorii „Język i wprowadzanie” wybieramy opcję „Region i języki” lub „Język”.
  3. W pierwszej kategorii od góry czyli „Języki” znajdziemy ustawienia dotyczące systemu operacyjnego telefonu. Jeżeli chcemy zmienić język urządzenia to ta zakładka jest właśnie dla nas Po kliknięciu przycisku „dodaj język” wyświetli się lista języków dostępnych w naszym telefonie. Wybieramy ten odpowiedni dla nas.
  4. Teraz Messenger zaczyta z ustawień systemu dany język. Otwieramy Messengera i gotowe! Poniżej najważniejsze zwroty po angielsku (najczęściej używany język obcy).

SŁOWNICZEK POLSKO – ANGIELSKI

język – language

język i region – language and region

język i wprowadzanie – language & input

ustawienia – settings

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments