Zainstalowałeś na swoim telefonie Messengera i okazuje się, że jest on w języku obcym? A może chcesz zmienić język z polskiego na jakiś inny? Niestety nie ma możliwości dostosowania języka z poziomu ustawień aplikacji. Komunikator korzysta z ustawień systemowych telefonu do wyboru wersji językowej aplikacji. Oznacza to, że jeśli masz ustawioną na przykład angielską wersję androida to aplikacja sama otworzy się właśnie w tym języku. Gdzie zatem szukać rozwiązania. O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „System” lub „Zarządzanie ogólne” (w zależności od modelu telefonu).
  2. W kategorii „Język i wprowadzanie” wybieramy opcję „Region i języki” lub „Język”.
  3. W pierwszej kategorii od góry czyli „Języki” znajdziemy ustawienia dotyczące systemu operacyjnego telefonu. Jeżeli chcemy zmienić język urządzenia to ta zakładka jest właśnie dla nas Po kliknięciu przycisku „dodaj język” wyświetli się lista języków dostępnych w naszym telefonie. Wybieramy ten odpowiedni dla nas.
  4. Teraz Messenger zaczyta z ustawień systemu dany język. Otwieramy Messengera i gotowe! Poniżej najważniejsze zwroty po angielsku (najczęściej używany język obcy).

SŁOWNICZEK POLSKO – ANGIELSKI

język – language

język i region – language and region

język i wprowadzanie – language & input

ustawienia – settings

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

avatar
Obrazy i zdjęcia
 
 
 
Dźwięki i Wideo
 
 
 
Inne typy plików
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o