Nie zabezpieczyłeś odpowiednio swojego konta na Facebooku? Istnieje wówczas ryzyko, że ktoś może z niego korzystać bez Twojej wiedzy, wysyłając np. wiadomości dziwnej treści do Twoich znajomych bądź publikując w Twoim imieniu różnego rodzaju posty. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to zmienić swoje hasło na Facebooku. Nie lekceważ tego i pamiętaj, że silne hasło zabezpiecza dostęp do Twoich danych osobowych, prywatnych zdjęć czy też wiadomości. Przy jego tworzeniu zwróć uwagę na to aby było trudne do zapamiętania, zawierało duże i małe litery oraz znaki specjalne i składało się z co najmniej 10 znaków! Zobacz sam jakie to łatwe! Zaczynamy.

  1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku, używając jeszcze starego hasła, które będziesz chciał zmienić.
  2. Kliknij ikonę strzałki, znajdującą się w prawym, górnym rogu strony a następnie wybierz opcję „Ustawienia.
  3. Otworzy się nowa strona z ogólnymi ustawieniami konta. W kolumnie po lewej wybierz opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  4. Przy pozycji „Zmień hasło” kliknij „Edytuj”. W pierwszym polu wpisz swoje aktualne hasło a następnie nowe i zatwierdź je. Nowe hasło musi zawierać co najmniej sześć znaków, może być to też kombinacja numerów, liter i znaków przestankowych. System rozróżnia małe litery od dużych, dlatego upewnij się, czy nie został wciśnięty przycisk CapsLock. Na koniec kliknij opcje „Zapisz zmiany”.
  5. Gotowe! Twoje nowe hasło jest już aktywne.

Więcej

Jak zmienić lub zresetować hasło

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem ze zmianą hasła na Facebooku daj nam znać, pozostawiając komentarz w poniższym polu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments