Nie zabezpieczyłeś odpowiednio swojego konta na Facebooku? Boisz się, że ktoś może z niego korzystać bez Twojej wiedzy, wysyłając np. wiadomości dziwnej treści do Twoich znajomych bądź publikując w Twoim imieniu różnego rodzaju posty? Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to zmienić swoje hasło na Facebooku. Nie lekceważ tego i pamiętaj, że silne hasło zabezpiecza dostęp do Twoich danych osobowych, prywatnych zdjęć czy też wiadomości. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku a zobaczysz jakie to łatwe! Zaczynamy.

APLIKACJA MOBILNA NA TELEFONIE

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj ikonę Facebooka, przejdź do programu i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na ikonę „hamburgera” (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Rozwiń zakładkę „Ustawienia i prywatność” i przejdź do opcji „Ustawienia”.
  4. W obszarze „Bezpieczeństwo” przejdź do kategorii „Bezpieczeństwo i logowanie” a następnie kliknij na opcję „Zmień hasło”. Wpisz swoje aktualne hasło a następnie nowe i powtórz je. Nowe hasło musi zawierać co najmniej sześć znaków, może być to też kombinacja numerów, liter i znaków przestankowych. Zatwierdź wszystko klikając na przycisk „Zapisz zmiany”. Gotowe!

PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie w pasku wpisz adres www.facebook.com. Zaloguj się do swojego konta podając adres e-mail oraz hasło.
  2. Przejdź do górnego paska narzędzi i kliknij na ikonę ze strzałką w dół. Następnie z rozwijanego menu wybierz opcję „Ustawienia”.
  3. Kliknij na zakładkę „Bezpieczeństwo i logowanie”, która znajduje się w kolumnie po lewej stronie ekranu. Przy pozycji „Zmień hasło” kliknij „Edytuj”. W pierwszym polu wpisz swoje aktualne hasło a następnie nowe i zatwierdź je. Nowe hasło musi zawierać co najmniej sześć znaków, może być to też kombinacja numerów, liter i znaków przestankowych. System rozróżnia małe litery od dużych, dlatego upewnij się, czy nie został wciśnięty przycisk CapsLock. Na koniec kliknij opcje „Zapisz zmiany”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments