whatsapp android

WhatsApp pozwala swoim użytkownikom na prowadzenie rozmów wideo a także wideokonferencji. Taki sposób komunikowania staje się bardzo modny. Jednak to pisanie wiadomości tekstowych jest podstawową funkcją komunikatora. Warto więc poznać kilka sztuczek, dzięki którym zmienisz czcionkę WhatsApp i wzbudzisz tym zainteresowanie swojego rozmówcy.

FORMATOWANIE TEKSTU

WhatsApp umożliwia tworzenie pogrubionych wiadomości. Wystarczy umieścić gwiazdkę (*) po obu stronach tekstu tak jak na poniższym przykładzie. Gdy zobaczysz pogrubiony tekst, kliknij ikonę „Wyślij”.

Jeśli chcesz aby tekst był pisany kursywą, wystarczy umieścić podkreślenie (_) po obu stronach tekstu/wyrazu.

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt wyrzucania tekstu pokazując tym samym korektę, wystarczy umieścić tyldę (znak pisarski w formie wężyka ( ~ ), zwany również falą lub wężykiem) po obu stronach tekstu.

Oczywiście zamiast używać skrótów do formatowania tekstu, możesz użyć wbudowanych ustawień. Wystarczy, że wpiszesz tekst i przytrzymując wiadomość zaznaczysz tę część którą chcesz sformatować. Następnie kliknij na ikonę z trzema kropkami aby wyświetliły się opcje formatowania: pogrubiona czcionka, kursywa, przekreślenie, stała czcionka i zmiana koloru tekstu (jeśli zainstalowałeś aplikację do zmiany koloru tekstu).

Zróbmy mały test! Połączmy wszystkie opcje formatowania i sprawdźmy czy działa 🙂

ZMIANA ROZMIARU CZCIONKI 

Wiesz, że możesz zmienić rozmiar czcionki? Wystarczy, że uruchomisz aplikację WhatsApp a następnie klikniesz na ikonę, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu i wybierzesz „Ustawienia”. Kliknij na zakładkę „Czaty” a następnie wybierz  opcję „Rozmiar czcionki”. Do wyboru masz trzy rozmiary – mała, średnia i duża.

KOLOROWE WIADOMOŚCI

Kolorowy tekst, oryginalne style? Jest to możliwe za pomocą aplikacji BlueWords. Pobierz ją na swój telefon. W tym celu na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji BlueWords. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom BlueWords.

Teraz możesz formatować wiadomość zarówno z poziomu aplikacji jak i komunikatora WhatsApp:

  • otwórz pobraną aplikację BlueWords. Wprowadź wiadomość w obszarze pisania a następnie kliknij na kolor bądź też styl. Przytrzymaj dłużej tekst aby go skopiować. Przejdź do WhatsApp i wklej skopiowaną treść. Możesz także skorzystać z opcji udostępniania. Po wpisaniu tekstu w BlueWords, kliknij na ikonę i wybierz aplikację, którą chcesz przesłać sformatowaną wiadomość (BlueWords działa m.in. na WhatsApp, Twitter, Instagram, Messenger, Facebook, Linkedin itd.)
  • otwórz aplikację WhatsApp, wybierz osobę do której chcesz wysłać wiadomość a następnie przytrzymaj i zaznacz tę część którą chcesz sformatować. Kliknij na ikonę z trzema kropkami aby wyświetliły się opcje formatowania i wybierz „CONVERT WITH BLUREWORDS” aby zmienić koloru tekstu. Zostaniesz przeniesiony do aplikacji BlueWords. Wpisz raz jeszcze tekst, wybierz styl i udostępnij tekst klikając na ikonę. Wskaż osobę do której chcesz wysłać wiadomość.

PISZ ZA POMOCĄ EMOTIKONÓW

Jeśli jesteś miłośnikiem Emotikonów to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz wpisywać wszystko w emoji. Będziesz potrzebował do tego aplikacji Emoji Letter Maker. Pobierz ją ze sklepu Google Play.

W aplikacji wpisz litery i emotikony. Następnie za pomocą ustawień (ikona X), zmodyfikuj wiadomość i udostępnij (kliknij na ikonę) innym na WhatsApp lub skopiuj treść i wklej do komunikatora.

Prawda, że to łatwe? WhatsApp daje wiele różnych możliwości o których nigdy byś nie pomyślał. Już w kolejnym artykule pokażemy kilka skrótów klawiszowych dla aplikacji WhatsApp na komputerze, które z pewnością ułatwią wzajemne komunikowanie się.

Więcej

https://faq.whatsapp.com/en/android/26000002/

Pytania?

Przetestowałeś już możliwości aplikacji? A może coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments