W dobie mediów społecznościowych, włamanie się do Facebooka często może być tak subtelne, że nie będziesz zdawał sobie nawet z tego sprawy. Badanie lokalizacji może bardzo pomóc w wykryciu podejrzanej aktywności na portalu społecznościowym a także może przydać się w sytuacji gdy zapomnisz wylogować się ze swojego facebookowego konta na komputerze/tablecie, który nie jest Twoją własnością. Jeśli zależy Tobie na ochronie danych, warto korzystać z funkcji zdalnego wylogowywania się. Gdzie szukać tej opcji? O tym w dzisiejszym artykule.

  1. Otwórz aplikację Facebook na swoim Androidzie i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
  2. W kategorii „Ustawienia” przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo” a następnie do opcji „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  3. Wyświetlą się wszystkie miejsca (zarówno komputery przenośne, telefony, tablety i przeglądarki internetowe), w których aktualnie jesteś zalogowany do Facebooka. Przejrzyj ostatnie aktywności i sprawdź skąd pochodzą zmiany. Możesz rozwinąć listę i kliknąć na przycisk „Wyloguj się ze wszystkich miejsc” bądź wejść w każdą lokalizację i zakończ aktywność.
  4. Jeśli uważasz, że ktoś włamał się na Twoje konto bądź je przejął, skorzystaj z POMOCY FACEBOOKA. Aby je zabezpieczyć, zmień hasło dostępu.
  5. Sam widzisz, że warto dbać o bezpieczeństwo. Chroń hasło i nigdy go nie udostępniaj innym osobom. To powinny być dane, które znasz tylko Ty. I pamiętaj o wylogowywaniu się z Facebooka w przypadku gdy korzystasz z komputera używanego wspólnie z innymi osobami.

Więcej

https://www.facebook.com/help/security/security_features

https://www.facebook.com/help/379220725465972?helpref=faq_content

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz pytanie? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments