Musisz wysłać ważną wiadomość e-mail o określonej porze dnia (wczesnym rankiem lub późnym wieczorem) a wiesz, że w tym czasie będziesz niedostępny? A może jesteś poza domem z ograniczonym dostępem do skrzynki Gmail? Warto wówczas skorzystać z funkcji planowania wiadomości, którą z okazji swoich 15 urodzin na początku kwietnia zapowiedziała najpopularniejsza na świecie poczta mailowa. Oczywiście nie jest to coś czego nigdy nie widzieliśmy. Wcześniej z takiej opcji mogli korzystać użytkownicy pracujący w programie Outlook.

Jeśli jesteś ciekawy gdzie w Gmailu znajduje się funkcja planowania wysyłki wiadomości, dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny! Zaczynamy!

Gmail na telefonie

 1. Otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie z systemem Android.
 2. Aby napisać maila, kliknij na ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu.
 3. Wybierz odbiorcę e-maila, tytuł oraz wpisz treść korespondencji. Po zakończeniu redagowania wiadomości, kliknij na „Więcej” (trzy pionowe kropki, znajdujące się w prawym, górnym rogu) i z listy wybierz opcję „Zaplanuj wysłanie”.
 4. Pojawi się małe okienko. Określ kiedy chcesz wysłać wiadomość (podaj datę i godzinę) lub skorzystaj z jednej gotowej opcji: jutro rano, jutro po południu, w poniedziałek rano.
 5. Poczta będzie przechowywana w folderze „Zaplanowane” do czasu jej dostarczenia (zgodnie z Twoimi ustawieniami).
 6. Jeśli chciałbyś anulować zaplanowaną wiadomość, wystarczy na nią kliknąć i wybrać opcję „Anuluj wysyłanie”. Wówczas taki e-mail zostanie przywrócony do wersji roboczej.

Gmial na komputerze

 1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku wpisz adres http://www.gmail.com. Zaloguj się do swojego konta (jeśli jeszcze nie korzystasz z poczty od Google możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu klikając w LINK)
 2. Napisz maila, klikając na ikonę plusa, znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz odbiorcę e-maila, tytuł oraz wpisz treść korespondencji. Następnie kliknij „Więcej” przy opcji „Wyślij” i wybierz „Zaplanuj wysyłanie”.
 4. Pojawi się małe okienko. Określ kiedy chcesz wysłać wiadomość (podaj datę i godzinę) lub skorzystaj z jednej gotowej opcji: jutro rano, jutro po południu, w poniedziałek rano.
 5. Poczta będzie przechowywana w folderze „Zaplanowane” w panelu po lewej stronie, do czasu jej dostarczenia (zgodnie z Twoimi ustawieniami).
 6. Jeśli chciałbyś anulować zaplanowaną wiadomość, wystarczy na nią kliknąć i wybrać opcję „Anuluj wysyłanie”.

Więcej

https://support.google.com/mail/answer

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Coś poszło nie tak? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments