PDF jest najpopularniejszym sposobem elektronicznego zapisu dokumentów. Umożliwia ich przeglądanie niezależnie od aplikacji, sprzętu czy też systemów operacyjnych. Pliki zapisane w formacie PDF można wyświetlać za pomocą bezpłatnego oprogramowania Acrobat Reader, który jest dostępny dla systemów Windows, Android, iOS oraz MacOS. Niestety podstawowa wersja programu nie umożliwia edycji plików PDF (rozbudowane narzędzie jest płatne). A przecież czasami zachodzi potrzeba ich zmiany na tekstowy aby móc dokonać edycji w Wordzie. Warto taką ostateczną wersję poprawionego dokumentu ponownie zapisać w formacie PDF. Pozwoli to zachować jednolity wygląd i zabezpieczy to dokument przed chęcią dalszej edycji jego zawartości. Jak to zrobić? O tym właśnie w dzisiejszym artykule. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji. Zapraszamy!

Do konwertowania plików PDF wykorzystamy narzędzie online PDF Tools, które działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami. Nie musisz pobierać i instalować żadnego oprogramowania.

Zmiana PDF na Word

 1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/konwertuj-pdf-na
 2. Wybierz plik PDF, który chcesz zamienić bądź przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią. Następnie wybierz format pliku DOCX (pliki tekstowe zapisane w tych formatach umożliwiają swobodną edycję dokumentu) i rozpocznij konwersję.
 3. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz pobrać i zapisać swój plik Word, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.

Zmiana Word na PDF

SPOSÓB 1

 1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/konwertuj-na-pdf
 2. Wybierz plik WORD, który chcesz przekonwertować na format PDF lub przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią. Następnie kliknij przycisk „Konwertuj na PDF”.
 3. Udało się! Możesz teraz pobrać i zapisać swój plik PDF, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.

SPOSÓB 2

 1. Programy z pakietu Microsoft Office umożliwiają zapisywanie dokumentu w postaci pliku PDF. Otwórz dokument Word i w górnym menu przejdź do zakładki „Plik”.
 2. Z listy wybierz „Zapisz jako” a następnie określ lokalizację i wskaż format pliku czyli PDF.
 3. Możesz także skorzystać z sekcji „Eksportuj” i zaznaczyć opcję „Utwórz plik PDF/XPS”.
 4. Jeśli dokument Word zawiera informacje, których nie chcesz uwzględniać w pliku PDF, w oknie dialogowym „Publikowanie jako pliku PDF lub XPS” skorzystaj z przycisku „Opcje”. Zaznacz pozycję „Dokument” i wyczyść pole „Właściwości dokumentu”. Zatwierdź klikając na przycisk OK”.
 5. Określ lokalizację w której chcesz zapisać plik oraz jego format czyli PDF. Zatwierdź przyciskiem „Publikuj”.

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/zapisywanie-w-formacie-pdf-lub-xps-albo-konwertowanie-do-niego

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments