internet ing profil

Profil Zaufany to Twoje narzędzie, które umożliwia m.in. złożenie podpisu elektronicznego, z którym załatwisz wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Mówiąc prościej jest to rodzaj e-podpisu. Za jego pomocą możesz łatwo potwierdzić swoją tożsamość oraz szybko i bezpiecznie wysyłać różnego rodzaju dokumenty. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo założyć i potwierdzić profil zaufany za pomocą internetowego konta bankowego. W związku z tym, że wszystkie Twoje dane w banku są wiarygodne, nie musisz ich potwierdzać osobiście w urzędzie. Zaczynamy!

Profil Zaufany zakładasz bezpłatnie za pośrednictwem Mojego ING. Dzięki niemu będziesz mógł między innymi złożyć wniosek o dowód osobisty, wniosek o prawo jazdy, szybko i bez wychodzenia z domu zarejestrować się w urzędzie pracy czy też zarejestrować działalność gospodarczą. A tak naprawdę korzyści jest znacznie więcej! Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku.

  1. Zaloguj się do swojego konta bankowego podając login oraz hasło.
  2. Przejdź do zakładki „e-Urząd”, która jest dostępna w górnym menu ekranu w Moim ING i wybierz opcję „Załóż profil Zaufany”. Bank przeniesie Ciebie do formularza zakładania profilu albo poinformuje, że nie posiadasz wszystkich wymaganych informacji. Jedną z takich informacji jest złożenie oświadczenia o byciu lub niebyciu rezydentem podatkowym w USA. Możesz złożyć takie oświadczenie potwierdzając je jednorazowym kodem SMS otrzymanym z banku. Następnie możesz przejść do zakładania Profilu Zaufanego.
  3. Wyświetlą się Twoje dane osobowe, które trzeba będzie zatwierdzić jeśli oczywiście są poprawne. Jeżeli zajdzie potrzeba będziesz mógł dokonać zmiany adresu e-mail lub numeru telefonu, na które otrzymasz potwierdzenia z systemu. Wyświetli się także formularz, w którym musisz wyrazić stosowne zgody.
  4. Wpisz kod autoryzacyjny otrzymany z banku. Na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem założenia Profilu Zaufanego. W ING BANK ŚLĄSKI jest on ważny 3 lata.

Więcej

https://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/profil-zaufany

https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Za%C5%82atw-sprawy-urz%C4%99dowe-online-za%C5%82%C3%B3%C5%BC-Profil-Zaufany-w-Moim-ING/ba-p/6377

https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet

http://di.com.pl/e-urzad-teraz-takze-przez-ing-bank-slaski-jego-klienci-moga-zalozyc-profil-zaufany-w-100-online-56101

Pytania?

Jeżeli nie możesz sobie poradzić z założeniem Profilu Zaufanego lub masz do nas dodatkowe pytania, skorzystaj z pola komentarzy poniżej lub zadaj pytanie poprzez sekcję MAM PYTANIE 


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments