Wszystkie ikony pobranych na telefon aplikacji można dowolnie przenosić, usuwać, umieszczać w folderach czy też sortować alfabetycznie. Wszystko po to aby dostosować ekran do swoich potrzeb. Jeśli boisz się, że Twoja ulubiona aplikacja może zostać przez przypadek przeniesiona w inne miejsce, to warto skorzystać z opcji blokowania układu ekranu głównego. Przydatna funkcja, zwłaszcza, gdy użyczamy telefonu swoim dzieciom, które mogą zrobić niezły miszmasz na pulpicie smartfona? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku a dowiesz się jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Przejdź do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie wybierz zakładkę „Ekran główny i tapeta”.
  2. Przejdź do ustawień ekranu głównego.
  3. Ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy opcji „Zablokuj układ”.
  4. Gotowe! Teraz chcąc na przykład przesunąć jakąś aplikację w inne miejsce, pojawi się komunikat „Zablokowano układ ekranu głównego”. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments