iphone ios

Masz dość natrętnych telefonów lub wiadomości SMS otrzymywanych od nieznanych Ci osób? Co robić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest zablokowanie numeru telefonu lub kontaktu na swoim urządzeniu iPhone. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a niechciane telefony ustaną.

Jeżeli jesteś posiadaczem urządzenia z systemem iOS 7 lub nowszym, nie musisz instalować dodatkowych aplikacji aby zablokować kontakt. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

Telefon

  1. Otwórz aplikację „Telefon” a następnie w historii połączeń kliknij ikonę  przy tym numerze telefonu, który chcesz zablokować.
  2. Przewiń w dół kartę kontaktu i wybierz opcję „Blokuj tę osobę”. Aby rozmowy telefoniczne od tej osoby były w przyszłości blokowane kliknij „Blokuj kontakt”.
  3. Gotowe! Jeśli chcesz wrócić do poprzednich ustawień możesz odblokować kontakt klikając „Nie blokuj tej osoby”.

FaceTime

  1. Otwórz aplikację FaceTime na swoim telefonie iPhone.
  2. Wybierz kontakt, który chcesz zablokować i kliknij ikonę 
  3. Przewiń ekran w dół i kliknij „Blokuj tę osobę” a następnie „Blokuj kontakt”.

Wiadomości

  1. Otwórz aplikację „Wiadomości”.
  2. Otwórz rozmowę od osoby, którą chcesz zablokować a następnie wybierz ikonę 
  3. Kliknij nazwę nadawcy wiadomości a następnie przewiń w dół kartę kontaktu i wybierz opcję „Blokuj tę osobę”. Aby wszystkie wiadomości od wybranej osoby były blokowane zaznacz „Blokuj kontakt”.

Możesz także zarządzać zablokowanymi numerami telefonu oraz kontaktami. Aby sprawdzić które numery zostały zablokowane w aplikacji „Telefon” wystarczy w ustawieniach swojego iPhone (ikona zębatego koła ) wybrać Telefon-> Blokowanie i identyfikacja połączeń. Wyświetli się lista zablokowanych kontaktów. Z tego miejsca możesz dodać do niej kolejną osobę.

Aby sprawdzić, które kontakty zostały zablokowane w aplikacji „Wiadomości”, należy w ustawieniach swojego telefonu kliknij Wiadomości->Blokowani. Jeżeli chcesz możesz dodać kolejną osobę do listy poprzez wybranie „Dodaj nowy”.

Więcej

https://support.apple.com/pl-pl/HT201229

Pytania?

Pozostaw komentarz, korzystając z poniższego pola.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments