telefon android AppLock

Pożyczasz często swój telefon? A może Twoje dziecko wykorzystuje go do różnych gier? Warto wówczas zadbać o porządek w programach, zainstalowanych w telefonie. Pamiętaj, że jest to podstawa do efektywnego działania sprzętu. W dzisiejszym artykule pokażemy jak zablokować możliwość instalowania nowych aplikacji na Androidzie. Zaczynamy!

 1. Zaczynamy od pobrania aplikacji Smart AppLock. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Smart AppLock. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.
 2. Po otwarciu Smart AppLock zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN, za pomocą którego będziesz blokować dostęp do różnych funkcji i aplikacji telefonu. Kod PIN wpisujesz dwukrotnie i zatwierdź go klikając na ikonę.
 3. Będąc już na głównej stronie aplikacji, wybierz zakładkę „Blokada aplikacji” a następnie kliknij na ikonę plusa, znajdującą się u dołu strony. Pojawi się lista usług oraz aplikacji do zablokowania. Znajdziesz na niej wszystkie swoje aplikacje. Aby zablokować możliwość instalowania nowych aplikacji, ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuwając w prawo) przy pozycji „Instalator pakietu” oraz „Sklep Play”.
 4. Zezwól aplikacji Smart AppLock na dostęp do danych o użyciu. Przesuń suwak w prawą stronę i kliknij ok.
 5. Może też zdarzyć się sytuacja, w której osoba korzystająca z Twojego telefonu, zainstaluje nową aplikację zdalnie z pozycji komputera. Dlatego też warto uaktywnić opcję automatycznego blokowania nowo zainstalowanych aplikacji. W tym celu wybierz zakładkę „Ustawienia” a następnie w „Opcjach zaawansowanych” kliknij na „Dodatkowe blokady”. Pojawi się nowe okno z dodatkowymi blokadami różnych funkcji w telefonie. Znajdź opcję „Nowa automatyczna blokada aplikacji” i zaznacz ją, przesuwając suwak w prawą stronę.
 6. Gotowe! Teraz osobie korzystającej z Twojego urządzenia mobilnego i chcącej pobrać aplikację ze Sklepu Play, pojawi się na pulpicie informacja o konieczności podania kodu PIN, który jest niezbędny do odblokowania możliwości wejścia do sklepu.

Więcej

Smart AppLock jest to aplikacja dzięki której możesz m.in.:

 • blokować aplikacje zawierające treści prywatne, takie jak zdjęcia, wideo, SMS lub MMS
 • blokować takie aplikacje jak np Facebook, WhatsApp, Twitter,
 • blokować połączenia przychodzące,
 • blokować przełącznik Wi-Fi oraz Bluetooth,
 • blokować ustawienia systemowe,
 • blokować gry

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkyeah.smartlockfree&hl=en

https://www.download.net.pl/jak-zablokowac-instalowanie-nowych-aplikacji-w-androidzie/n/10904/

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
2 lat temu

Mam zainstalowaną appke i jej skrót jest na ekranie główny.
Użytkownik telefonu bez problemu ją usunął (przesuwając do góry i „odinstaluj”) i wszystkie blokady przestały działać.
Jak można zablokować taką operację?