Domyślnie każdy może dodawać różnego rodzaju posty na naszej facebookowej tablicy. Nasi znajomi mogą zamieszczać teksty (np. życzenia urodzinowe), zdjęcia czy też filmy. Zdarza się jednak, że publikowane przez innych treści są żenujące i nie chcemy aby pozostali byli ich odbiorcami. Jeśli masz znajomych, którzy często udostępniają niechcianą zawartość na Twojej osi czasu a Ty nie wiesz co zrobić aby uniknąć wpadek, to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

APLIKACJA MOBILNA

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Facebook” a następnie uruchom program.
  2. Przejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
  3. W kategorii „Ustawienia” przejdź do obszaru „Prywatność” i kliknij na zakładkę „Oś czasu i oznaczanie”.
  4. Przejdź do opcji „Kto może publikować posty na Twojej osi czasu?”. Domyślnie jest ona ustawiona na „Znajomi”, ale wystarczy, że zaznaczysz pole wyboru „Tylko ja”. Od teraz tylko Ty możesz publikować posty na swojej tablicy.

PRZEGLĄDARKA KOMPUTEROWA

  1. Wpisz w wyszukiwarce internetowej adres strony https://www.facebook.com/ a następnie zaloguj się do swojego konta podając adres e-mail oraz hasło.
  2. Przejdź do górnego paska narzędzi i kliknij na ikonę ze strzałką w dół. Następnie z rozwijanego menu wybierz opcję „Ustawienia”.
  3. Kliknij na zakładkę „Oś czasu i oznaczanie”, która znajduje się w kolumnie po lewej stronie ekranu. Wyświetlą się wszystkie ustawienia tablicy. Ciebie będzie interesował obszar „Oś czasu”. Znajdująca się tam opcja „Kto może publikować posty na Twojej osi czasu” pozwoli Tobie zdecydować o tym, kto może zamieszczać wpisy na Twojej facebookowej tablicy. Domyślnie każdy znajomy bez wyjątku może to zrobić. Jeśli chcesz to zmienić wystarczy kliknąć na przycisk „Edytuj” i z menu wybrać opcję „Tylko ja”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments