Bez właściwej ochrony telefonu, możemy stracić wszystkie zapisane w nim dane, jeśli znajdzie się on w niepowołanych rękach. Bo przecież domyślnie ustawioną blokadę na telefonie można łatwo wyłączyć przesuwając palcem suwak z lewej do prawej strony ekranu. Zatem jeżeli szukasz sposobu na odpowiednie zabezpieczanie aplikacji zainstalowanych na smartfonie, to pomocna może okazać się dzisiejsza instrukcja. Nie musisz pobierać żadnych dodatkowych programów – rozwiązanie znajdziesz w ustawieniach swojego Androida. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Wchodzimy do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie odszukujemy kategorię „Bezpieczeństwo i prywatność”.
  2. Przechodzimy do zakładki „Blokada aplikacji”.
  3. Klikamy przycisk „Włącz” a następnie wprowadzamy niestandardowy kod blokady bądź hasło blokady (będzie służyło do ochrony naszych danych).
  4. Wybieramy pytanie awaryjne, na wypadek gdy zapomnimy hasła (odpowiadając na pytanie pomocnicze, będziemy mogli zresetować hasło/kod). Zatwierdzamy klikając na przycisk „Zakończ”.
  5. Pojawi się lista wszystkich aplikacji zainstalowanych na naszym telefonie. Ustawiamy suwak w pozycji aktywnej przy tym programie, który chcemy zabezpieczyć hasłem (w naszym przykładzie będzie to Messenger).
  6. Gotowe! Teraz chcąc uzyskać dostęp do wcześniej wskazanej aplikacji, będziemy musieli wprowadzić hasło/kod blokady.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments