Czy wiesz, że za pomocą Asystenta Google możesz ustawiać przypomnienia o różnych czynnościach do wykonania i otrzymywać powiadomienia w wybranym przez siebie czasie oraz miejscu? Wystarczy podać tylko kilka magicznych słów i gotowe! Jeśli jesteś ciekawy jak ustawić przypomnienie oraz jak zmienić jego ton na inny dowolny dźwięk, to zostań z nami i skorzystaj z krótkiej instrukcji. Zaczynamy!

Jak ustawić i edytować przypomnienie?

  1. Uruchom Asystenta Google. W tym celu przytrzymaj przycisk „HOME” swojego telefonu lub wypowiedz komendę „OK GOOGLE”.
  2. Rozpocznij rozmowę od takiej frazy jak np. „Przypomnij mi abym zrobiła zakupy” lub „Ustaw przypomnienie”. Asystent zapyta się Ciebie kiedy i o której godzinie chcesz otrzymać powiadomienie. Gotowe!
  3. Wszystkie istniejące przypomnienia możesz wyświetlić lub edytować. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić Asystenta Google i poprosić go o pokazanie przypomnień, używając polecenia „Moje przypomnienia”.
  4. Wszystkie poprzednie i aktualne przypomnienia możesz także wyświetlić z poziomu ustawień. W tym celu wejdź do aplikacji „Google” a następnie w prawym, dolnym rogu ekranu kliknij na „Więcej” (ikona trzech poziomych kropek). Wejdź w „Ustawienia” i wybierz pozycję „Asystent Google”. Kliknij na zakładkę „Usługi” i przejdź do kategorii „Przypomnienia”. Kliknij w dowolne przypomnienie, aby edytować jego nazwę, czas, częstotliwość (jednorazowo, co tydzień, w konkretnym dniu) itp. Możesz także usunąć przypomnienie.
  5. Oto efekty!

Jak zmienić dźwięk powiadomienia?

  1. Uruchom aplikację Google na swoim urządzeniu i stuknij opcję „Więcej” w prawym dolnym rogu (ikona trzech pionowych kopek).
  2. Wejdź w „Ustawienia” i wybierz pozycję „Powiadomienia”.
  3. Przejdź do opcji „Dzwonek” i wybierz ton, który Tobie odpowiada. Możesz także włączyć wibracje, ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments