android telefon bluetooth

Bluetooth to technologia mobilna umożliwiająca bezprzewodową wymianę danych na krótkich dystansach za pośrednictwem fal radiowych pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania aby transfer danych pomiędzy np. dwoma telefonami komórkowymi zakończył się sukcesem. Jeżeli jesteś ciekawy jak to działa, zapraszany do dzisiejszego artykułu.

  1. Zarówno Ty jak i Twój znajomy, któremu chcesz przesłać zdjęcie, musicie włączyć Bluetooth na swoich telefonach z Android. W tym celu należy odnaleźć na pulpicie ikonę „Ustawienia” a następnie kliknąć na „Bluetooth (w zależności od modelu telefonu, znajdziesz go w opcji „Szybkie ustawienia” bądź „Połączenia sieciowe”). Włączcie Bluetooth przesuwając suwak w prawą stronę.

  2. Chcąc wysłać znajomemu zdjęcie musisz odnaleźć jego urządzenie na swoim telefonie. W tym celu wybierz przycisk „Skanuj”. Na drugim telefonie, z którym chcemy uzyskać połączenie, zaznaczmy kwadrat przy nazwie „Moje urządzenie”. Będzie ono widoczne dla Ciebie przez ok. 2 minut. Następnie wracamy do swojego telefonu gdzie pojawi się nazwa urządzenia dostępnego w najbliższym otoczeniu. Kliknij na to urządzenie.

  3. Na obydwu telefonach pojawi się komunikat „Żądanie powiązania Bluetooth”. Zostanie w nim podany numery klucza dostępu. Jeżeli są identyczne i zgadzają się nazwy urządzeń, które mają zostać sparowane, kliknij „OK”. Gotowe! Wasze telefony zostały ze sobą powiązane.

  4. Teraz przejdź do albumu ze zdjęciami i wybierz fotografię, którą chcesz przesłać. Kliknij na ikonę udostępniania a następnie wybierz opcję Bluetooth. Otworzy się nowe okno z dostępnymi urządzeniami. Wybierz to, na które chcesz przesłać zdjęcie. Na wyświetlaczu telefonu znajomego wyświetli się komunikat z zapytaniem czy chce odebrać od Ciebie plik. Po potwierdzeniu rozpocznie się proces pobierania fotografii.
  5. Gotowe!

Więcej

http://smartdeal.pl/wszystko-o-technologii-bluetooth/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

Pytania?

Chcesz nam zadać pytanie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skorzystaj z sekcji MAM PYTANIE. Chętnie pomożemy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments