WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, zastępujący SMS-y oraz inne sposoby przesyłania wiadomości. Za jego pomocą można udostępniać także kontakty, lokalizację, filmy, pliki GIF i audio, notatki głosowe czy też zdjęcia. Niestety aplikacja zawsze byłą znana z kompresji plików graficznych. Oznacza to, że jakość przesyłanych fotografii jest znacznie mniejsza. Ale nie martw się. Nie musisz sięgać po inne narzędzia aby dzielić się nieskompresowanymi zdjęciami. W dzisiejszym artykule pokażemy jak w łatwy sposób przesyłać je w pełnej rozdzielczości. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „WhatsApp” a następnie uruchom komunikator.
  2. Otwórz rozmowę lub czat grupowy a następnie kliknij na ikonę „spinacza”, aby załączyć zdjęcie, które chcesz wysłać.
  3. Standardowo załączamy zdjęcie wybierając je z galerii telefonu. Tym razem udostępnimy je jako dokument. Wystarczy kliknąć na ikonę „Dokument”, a następnie wybrać, znajdującą się u góry strony opcję „Przeglądaj inne dokumenty”.
  4. Przejrzyj foldery, w których masz zdjęcia a następnie wybierz konkretną fotografię.
  5. Pojawi się małe okienko, z zapytaniem czy chcesz wysłać zdjęcie do konkretnego kontaktu. Zatwierdź klikając na przycisk „Wyślij”.
  6. Zauważysz pewnie, że wysyłając zdjęcie jako dokument, nie uzyskasz podglądu obrazu, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego załączania fotografii.
  7. Po wysłaniu zdjęcia, możesz sprawdzić, czy obraz został skompresowany, wyświetlając szczegółowe informacje. Wystarczy kliknąć na przesłany plik a następnie dotknąć ikonę.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments