vozilla

Chcesz tak jak my poruszać się po Wrocławiu elektrycznym samochodem Vozilli? Nic prostszego! Aby wypożyczyć takie auto musisz w pierwszej kolejności pobrać aplikację na telefon i założyć konto. Jeżeli jeszcze tego nie uczyniłeś to kliknij w LINK aby dowiedzieć się jak łatwo i szybko to zrobić. Dziś pokażemy w jaki sposób wypożyczyć samochód i jak się nim poruszać. Zapraszamy do dzisiejszej lektury!

  1. Uruchom aplikację na swoim telefonie. Zaloguj się do swojego konta i przejdź do widoku mapy. Wybierz to auto, które chciałbyś wypożyczyć. Jeżeli boisz się, że ktoś inny mógłby je wynająć, możesz zarezerwować samochód. Pamiętaj tylko, że rezerwacja pojazdu jest jednorazowa na czas nieprzekraczający 15 minut. Po upływie tego czasu rezerwacja zostanie automatycznie anulowana a Ty nie masz możliwości przedłużenia rezerwacji.

  2. Po wybraniu przycisku „Wypożycz”, otrzymasz informację z numerem rejestracyjnym wynajętego auta. Samochód jest otwierany i zamykany za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu wystarczy, że klikniesz na przycisk „Otwórz drzwi”. Nie musisz martwić się kluczykiem!
  3. Wejdź do samochodu. Na samym początku sprawdź stan pojazdu ( w szczególności czy są jakieś uszkodzenia i zabrudzenia). Ustaw sobie odpowiednio fotele i lusterka, tak żebyś wszystko dobrze widział. Aby uruchomić samochód musisz jednocześnie przytrzymać pedał hamulca głównego ( na poniższym rysunku zaznaczony kolorem czerwonym) i nacisnąć przycisk start, który znajduje się na desce rozdzielczej po prawej stronie poniżej kierownicy. Tylko wtedy uruchomi się silnik. Jeżeli nie przytrzymasz pedału hamulca, wówczas uruchomisz tylko elektronikę samochodu.
  4. Po uruchomieniu auta, na wyświetlaczu (desce rozdzielczej) pojawi się informacja o zasięgu auta i stanie naładowania.
  5. Jeżeli na desce rozdzielczej świcie się kontrolka to zanim ruszysz w trasę zwolnij pedał hamulca postojowego, który znajduje się na samym dole po lewej stronie. Będzie na nim napis PUSH ON, PUSH OFF.
  6. W elektrycznym aucie Vozilli nie ma dźwigni zmiany biegów. Nissan Leaf wyposażony jest w przekładnie biegów, która znajduje się na środkowym panelu kierowcy, pomiędzy deską rozdzielczą a podłokietnikiem ( tam gdzie w autach zwykle manetka do zmiany biegów). Układ ma cztery ustawienia: D (drive) pozwala na jazdę do przodu, N (neutral) ustawia pojazd na luźnym biegu, R (reverse) pozwala na jazdę do tyłu oraz P (park) powoduje, że koła samochodu są zablokowane. Ustawienia zmieniasz przy wciśniętym pedale hamulca głównego (ten sam, którym wciskasz aby uruchomić auto). Teraz pozostaje już tylko ruszyć z Vozillą w miasto! Powoli ściągasz nogę z hamulca i naciskasz pedał gazu, który znajduje się po prawej stronie. Samochód rozpędza się bardzo szybko 🙂 Hamuj również bardzo delikatnie aby nie szarpnęło gwałtownie autem.
  7. Jeżeli dotarłeś do miejsca docelowego i chcesz zaparkować auto, wciskasz pedał hamulca głównego i naciskasz przycisk P. Możesz zakończyć wynajem i zaparkować w każdym, dostępnym miejscu parkingowym na terenie Wrocławia. Sam widzisz, że wybór miejsca zależy tylko od Ciebie (oczywiście parkując w miejscu niedozwolonym, musisz liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu czy też opłaty za holowanie auta). We Wrocławiu są także specjalne miejsca dedykowane dla pojazdów Vozilli. Czas wypożyczenia pojazdu nie jest limitowany. Z samochodu możesz korzystać tak długo jak tylko chcesz.
  8. Żeby zakończyć wynajem auta, naciśnij na pedał hamulca głównego i przycisk start, aby zgasić samochód ( tak samo jak robiłeś przy uruchamianiu pojazdu). Następnie wciśnij pedał hamulca postojowego (to ten po lewej stronie z napisem PUSH ON, PUSH OFF). Sprawdź czy niczego nie zostawiłeś w aucie. Wyjdź z samochodu i przejdź do aplikacji na swoim telefonie. W pierwszej kolejności kliknij na przycisk „Zamknij drzwi”.
  9. Wrócisz do strony obsługi samochodu. Jeżeli zamknąłeś drzwi, możesz zakończyć najem auta, klikając na przycisk „Zakończ wypożyczanie” i zatwierdź swoją decyzję wybierając przycisk „TAK”.
  10. Zaraz po zakończeniu wynajmu samochodu, zostanie naliczona opłata ( środki zostaną pobrane z rachunku karty płatniczej, jeżeli dodałeś ją w ustawieniach aplikacji mobilnej lub też ze skarbonki, którą wcześniej zasiliłeś środkami). Gotowe!

Życzymy szerokości, komfortowej jazdy w wygodnym i przestronnym samochodzie elektrycznym Nissan Leaf! Czekamy na Wasze relacje i wrażenia z jazdy! Powodzenia!

Więcej

https://www.vozilla.pl/rules – regulamin

https://www.vozilla.pl/help – pomoc

Pytania?

Chcesz podzielić się wrażeniami z jazdy? A możesz masz jakiś problem z wypożyczeniem auta? Napisz do nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments