Status „Aktywny” informuje znajomych o naszej bieżącej lub niedawno zakończonej aktywności na Facebooku lub Messengerze. Oznacza to, że jeśli w danej chwili nie korzystamy z serwisu społecznościowego lub komunikatora, to obok zdjęcia profilowego wyświetlana jest godzina ostatniej aktywności. Jeśli nie chcesz aby Twoi bliscy widzieli, że jesteś online bądź też poprostu chcesz ukryć listę aktywnych osób z paska relacji na Messengerze (zniknie zielona kropka przy zdjęciu znajomego), to dobrze trafiłeś. Skorzystaj z krótkiej instrukcji krok po kroku a zobaczysz jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!

JAK WYŁĄCZYĆ AKTYWNOŚĆ NA MESSENGERZE?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Messenger” a następnie uruchom komunikator.
  2. Wejdź do swojego profilu, klikając na zdjęcie profilowe (ikona awatara), znajdujące się w lewym, górnym rogu ekranu.
  3. W obszarze profilu, przejdź do zakładki „Status aktywności”.
  4. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę) przy opcji „Informuj o swojej aktywności”. Po wyłączeniu jej, Messenger nie będzie wyświetlać danych o statusie Twojej aktywności. Ale pamiętaj, że działa to w dwie strony – Ty także nie będziesz widzieć aktualnej bądź też niedawnej aktywności swoich znajomych. Potwierdź wybór, klikając na przycisk „Wyłącz”.

JAK WYŁĄCZYĆ AKTYWNOŚĆ NA FACEBOOKU?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Facebook” a następnie uruchom program.
  2. Przejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
  3. W kategorii „Ustawienia” przejdź do zakładki „Prywatność” a następnie do opcji „Status aktywności”.
  4. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę) przy opcji „Informuj o swojej aktywności”.

Opcja ukrycia aktywności działa tylko na dane urządzenie. Dlatego też jeśli chcesz całkowicie ukryć swoją aktywność to powyższe zmiany musisz wprowadzić na każdym innym urządzeniu (komputer, laptop, tablet).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments