Na ekranie Twojego telefonu pojawiło się białe kółko i nie masz zielonego pojęcia do czego służy? Chcesz je usunąć ale nie wiesz jak? Spieszymy z pomocą. Jest to nic innego jak przycisk wiszący, który odpowiada za nawigację po systemie Androida (analogicznie do przycisków, znajdujących się w dolnej belce urządzenia). Jeśli nie chcesz z niego korzystać możesz go w łatwy sposób usunąć. Gdzie szukać rozwiązania? O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

JAK DZIAŁA PRZYCISK WISZĄCY

  • dotknięcie przycisku spowoduje powrót do poprzedniego ekranu,
  • dłuższe jego przytrzymanie i puszczenie sprawi, że wrócimy do ekranu głównego,
  • przytrzymanie i przeciągnięcie przycisku w lewo lub w prawo spowoduje wyświetlanie ostatnich, otwartych aplikacji.

JAK USUNĄĆ PRZYCISK WISZĄCY?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji przejdź do Ustawień, klikając na ikonę zębatego koła a następnie kliknij na zakładkę „Inteligentna pomoc”.
  2. Przejdź do kategorii „Nawigacja systemowa”.
  3. W obrębie nawigacji systemowej kliknij na funkcję „Przycisk wiszący”.
  4. Aby wyłączyć przycisk wiszący, ustaw suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę). Gotowe!

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments