Aplikacje zalewają nas całą masą powiadomień. Niestety problem polega na tym, że nie odinstalujemy np. Messengera bo jest nam po prostu niezbędny 😉 Co zatem można zrobić? Wyłączyć konkretne odznaki ikon lub wyciszyć powiadomienia. Jeśli nie jesteś zwolennikiem wyskakujących czerwonych powiadomień przy ikonie aplikacji lub chcesz otrzymywać wiadomości po cichu tak aby Tobie w niczym nie przeszkodzić, to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Telefony w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

Tymczasowe wyłączanie powiadomień w Messengerze (wewnątrz aplikacji)

 1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukaj Messengera i uruchom program.
 2. Kliknij na ikonę awatara/zdjęcia profilowego, znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
 3. W obszarze „Preferencje” przejdź do zakładki „Powiadomienia i dźwięki”.
 4. Aby wyłączyć powiadomienia, ustaw suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę) przy opcji WŁ. znajdującej się u góry ekranu. Zdecyduj na jak długo chcesz wyciszyć dźwięki. Do wyboru masz określony przedział czasowy – 15 minut, godzinę, 8, 24 godziny. Możesz także wyciszyć rozmowę do momentu aż zadzwoni ustawiony alarm (budzik) w Twoim telefonie. Po upływie ustawionego czasu komunikator automatycznie wyłączy wybraną opcję. Gdy wyciszysz wątek, przyszłe wiadomości od konkretnego nadawcy będą nadal pojawiać się w skrzynce odbiorczej Messengera. Zostaną dostarczone po cichu tak aby Tobie w niczym nie przeszkodzić. Obok wyciszonych wiadomości będzie widniała ikona przekreślonego dzwonka.

Usunięcie powiadomień na ikonach aplikacji

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Dwa najłatwiejsze z nich to:
  a) przeciągnij palec od góry ekranu, spuszczając belkę ustawień i kliknij ikonę zębatego koła
  b) znajdź „Ustawienia” na liście wszystkich aplikacji zainstalowanych na telefonie z systemem Android.
 2. Kliknij na zakładkę „Powiadomienia”.
 3. Przejdź do kategorii „Powiadomienia na ikonach aplikacji”.
 4. Wyświetlą się wszystkie programy zainstalowane na Twoim telefonie. Odszukaj aplikacji Messenger dla której chcesz wyłączyć powiadomienia na ikonach, ustawiając suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę). Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments