Korzystasz na swoim telefonie z Map Google? Wyznaczasz trasę przejazdu i chcesz uniknąć płatnych odcinków oraz autostrad? Nic trudnego! Możesz dostosować ustawienia nawigacji do swoich potrzeb. Jeśli jesteś ciekawy gdzie szukać rozwiązania to dzisiejsza instrukcja może okazać się pomocna. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Upewnij się, że masz zaktualizowaną aplikację Map Google. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie przejdź do „Menu”, klikając na ikonę trzech poziomych kresek. Z listy wybierz opcję „Moje gry i aplikacje. Te, dla których dostępne są aktualizacje, mają etykietę „Aktualizuj”.
  2. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  3. Upewnij się, że masz połączenie z internetem, a następnie zaloguj się w Mapach Google i kliknij na ikonę awatara/zdjęcia profilowego, znajdującego się w prawym, górnym rogu ekranu.
  4. Z listy wybierz zakładkę „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  5. Przejdź do ustawień nawigacji.
  6. Przejdź do obszaru „Opcje trasy” i ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy polu „Unikaj autostrad” oraz ” Unikaj opłat”.
  7. Gotowe! Od teraz Mapy Google przy wytyczaniu trasy będą brały pod uwagę Twoje ustawienia, w taki sposób, aby unikać płatnych dróg i autostrad. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments