Jeśli denerwujesz się gdy klawiatura Twojego telefonu za każdym razem sama poprawia wpisane słowa a funkcje autokorekty jest niezadowalająca, to możesz tę opcję łatwo wyłączyć. Wszystkie ustawienia odnośnie autokorekty znajdziesz w ustawieniach swojej klawiatury. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić, to koniecznie zapoznaj się z naszą krótką instrukcją krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchom „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przejdź do zakładki „System”.
  2. Kliknij na kategorię „Język i wprowadzenie”.  W tym miejscu wyświetlą się wszystkie ustawienia dostępnych klawiatur. Wskaż nazwę tej, którą używasz i wejdź do jej opcji szczegółowych.
  3. Z menu klawiatury wybierz zakładkę „Pisanie”, a następnie przejdź do sekcji „Pisanie i autokorekta”.
  4. Wyłącz autokorektę, ustawiając suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę). Gotowe!
  5. Możesz wypróbować nowego ustawienia, klikając na ikonę klawiatury, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Wpisując tekst zobaczysz, że autokorekta nie zadziała.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments