Komentarze są świetnym sposobem na uzupełnienie dokumentu dodatkowymi informacjami i tym samym ułatwiają komunikację między kilkoma autorami tego samego arkusza. Jeśli nie wiesz jeszcze jak dodać adnotację w Excelu skorzystaj z porady klikając w LINK. Samo opatrzenie dokumentu komentarzami nie powinno stanowić problemu. Nieco bardziej komplikuje się sytuacja gdy potrzebujemy umieścić je na wydruku arkusza kalkulacyjnego. Jeśli jesteś ciekawy jak wydrukować komentarze, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

Jak wydrukować komentarze na końcu arkusza?

  1. Otwieramy arkusz kalkulacyjny z zestawieniem, który chcemy wydrukować wraz z zamieszczonymi komentarzami.
  2. Chcemy aby komentarze pojawiły się na końcu wydruku. W tym celu przed wydrukowaniem danych arkusza kalkulacyjnego, musimy skonfigurować ustawienia strony. W górnym pasku nawigacji przechodzimy do zakładki „Układ strony” i w sekcji „Ustawienia strony” klikamy na opcję „Tytuły wydruku”.
  3. Pojawi się nowe okno dialogowe „Ustawienia strony”. Przechodzimy do zakładki „Arkusz” i wskazujmy obszar wydruku. Klikając na ikonę czarnej strzałki podajemy zakres danych. Następnie naciskamy na strzałkę w dół aby wrócić do pełnego okna opcji.
  4. W obszarze „Drukuj” przy pozycji „Komentarze” z rozwijanej listy wybieramy opcję „Na końcu arkusza”.
  5. Umieszczając komentarze na końcu wydruku warto zaznaczyć w ustawieniach strony w obszarze „Drukuj” takie opcje jak „Linie siatki” oraz „Nagłówki wierszy i kolumn”. Przy dużej ilości danych ułatwi to znalezienie konkretnej komórki i komentarza. Zatwierdzamy klikając na przycisk „OK”.
  6. Wywołajmy okienko drukowania. W tym celu w górnym pasku nawigacji klikamy na zakładkę „Plik” a następnie przechodzimy do opcji „Drukuj” (możemy także użyć skrótu klawiszowego CTRL+P). Jeśli jesteś zadowolony z efektów, wydrukuj dokument.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments