Masz znajomego, który notorycznie zasypuje Ciebie niepotrzebnymi wiadomościami na Messengerze? Jeśli nie chcesz aby komunikator wysyłał powiadomienia dźwiękowe za każdym razem, gdy ktoś napisze do Ciebie wiadomość, skorzystaj z funkcji wyciszenia. Nie wiesz gdzie szukać tej opcji? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Jeśli nie masz pobranego komunikatora na swoim komputerze, możesz łatwo go zainstalować, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami. A jeśli masz już nie jedną przeprowadzoną rozmowę, przejdź odrazu do punktu 7.

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie wpisz w pasku adres oficjalnej strony Microsoft https://www.microsoft.com/pl-pl/
  2. Zaloguj się do swojego konta Microsoft podając adres e-mail oraz hasło.
  3. Po kliknięciu w ikonę lupki, wyszukaj w witrynie Microsoft aplikację Messenger a następnie pobierz komunikator. Wyraź zgodę na otwarcie strony w powiązanej aplikacji Microsoft Store.
  4. Po ponownym kliknięciu przycisku „Pobierz” w aplikacji Microsoft Store, rozpocznie się instalowanie Messengera.
  5. Gotowe! Teraz kliknij na ikonę trzech poziomych kropek przy przycisku „Uruchom” i przypnij kafelek aplikacji Messenger do paska zadań, znajdującego się u dołu ekranu. Potwierdź swój wybór, klikając „TAK”.
  6. Teraz możesz otworzyć aplikację i zalogować się do swojego konta, podając numer telefonu/adres e-mail oraz hasło. Pobiorą się wszystkie Twoje kontakty i dotychczasowe rozmowy. Natomiast jeśli nie posiadasz konta możesz łatwo i szybko przejść proces rejestracji. Pamiętaj, że utworzenie konta na Messengerze nie spowoduje utworzenia profilu na Facebooku. Podaj swój numer telefonu, za pomocą którego będziesz logował się do komunikatora. Następnie wpisz swoje imię oraz nazwisko. Takie dane będą wyświetlać się Twoim znajomym. Aby być rozpoznawalnym, warto dodać swoje zdjęcie. Możesz także zsynchronizować swoje kontakty bądź pominąć ten krok i zrobić to później.
  7. Z dostępnych konwersacji, wybierz tę, którą chcesz wyciszyć (wyłączyć powiadomienia). Kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu na następnie z rozwiniętego menu wybierz opcję „Wycisz powiadomienia”.
  8. Zdecyduj na jak długo chcesz wyciszyć dźwięki. Do wyboru masz określony przedział czasowy – 15 minut, godzinę, 8, 24 godziny. Po upływie ustawionego czasu komunikator automatycznie wyłączy wybraną opcję.
  9. Gdy wyciszysz wątek, przyszłe wiadomości od konkretnego nadawcy będą nadal pojawiać się w skrzynce odbiorczej Messengera. Zostaną jednak dostarczone po cichu tak aby Tobie w niczym nie przeszkodzić. Obok wyciszonych wiadomości będzie widniała ikonka przekreślonego dzwonka.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments