Zaufane kontakty to wybrani przez nas znajomi, z którymi możemy się skontaktować w momencie gdy utracimy dostęp do swojego konta na Facebooku (np. zapomnimy hasła). To właśnie takie osoby będą mogły nam pomóc, wysyłając specjalne, jednorazowe kody bezpieczeństwa. Jeśli jesteś ciekawy jak dodać zaufane kontakty, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową na swoim komputerze i w pasku wyszukiwania wpisujemy adres strony https://www.facebook.com/
  2. Logujemy się do swojego konta podając adres mailowy/numer telefonu oraz hasło.
  3. Klikamy na znajdującą się w górnym pasku nawigacji, małą strzałkę w dół a następnie z rozwijanej listy wybieramy „Ustawienia”.
  4. Klikamy na zakładkę „Bezpieczeństwo i prywatność”, która znajduje się w kolumnie po lewej stronie ekranu.
  5. Przechodzimy do konfiguracji zaawansowanych zabezpieczeń a następnie klikamy na opcję „Wybierz 3–5 znajomych do kontaktu w przypadku utraty dostępu do konta”.
  6. Aby rozpocząć kliknij „Wybierz znajomych” a następnie „Wybierz zaufane kontakty”. Wskazujemy znajomych (min.3 osoby), podając imię i nazwisko, których możemy poprosić o pomoc w przypadku problemów z kontem na Facebooku. Aby zakończyć klikamy na przycisk „Potwierdź”.
  7. Jeśli zdarzy się tak, że utracimy dostęp do swojego konta, Facebook wyśle wszystkim wybranym przez nas znajomym fragment specjalnego kodu zabezpieczającego. Wówczas możemy poprosić swoich przyjaciół o fragmenty takiego kodu i odzyskać dostęp do konta. W kolejnym wpisie pokażemy jak to działa 🙂

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments