facebook

W przypadku utraty dostępu do konta możesz wybrać znajomych, którzy będą Twoimi zaufanymi kontaktami oraz pomogą Ci odzyskać dostęp do konta. Znajomi, których wybierzesz, będą mogli wysłać Ci kod resetowania ze specjalnym adresem URL. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule! Zapraszamy.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Facebook”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu aplikacji zaloguj się do swojego konta.
  2. Aby wybrać znajomych do kontaktu w przypadku utraty dostępu do konta, kliknij na ikonę 6, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Wybierz z dostępnych opcji „Ustawienia konta” a następnie „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  3. Przejdź do konfiguracji dodatkowych zabezpieczeń ( na samym dole strony). Kliknij na opcję ” Wybierz od 3 do 5 znajomych z którymi można się skontaktować jeśli utracisz dostęp do konta”.
  4. Aby rozpocząć kliknij „Wybierz zaufane kontakty”. Wybierz znajomych (min.3), których możesz poprosić o pomoc w przypadku problemów z Twoim kontem na Facebooku. Zakończ klikając na przycisk „Zrobione”.
  5. Jeśli zdarzy się tak, że utracisz dostęp do swojego konta, Facebook wyśle wszystkim wybranym przez Ciebie znajomym fragment specjalnego kodu zabezpieczającego. Wówczas możesz poprosić swoich przyjaciół o fragmenty takiego kodu i odzyskać dostęp do konta.

Więcej

https://pl-pl.facebook.com/help/215543298568604?helpref=faq_content

Pytania?

Masz do nas pytania? Napisz korzystając z poniższego pola.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments