Czy zastanawiałeś się kiedyś ile czasu spędzasz na oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki na YouTube? Na szczęście platforma udostępnia narzędzie, dzięki któremu możesz mieć większą świadomość tego ile czasu dziennie poświęcasz popularnej platformie. Jeśli chcesz mieć nad tym wszystkim kontrolę – zacznij od lektury dzisiejszego artykułu.

  1. Zaloguj się do swojego konta na YouTube i kliknij na ikonę swojego awatara (zdjęcie, symbol), znajdującą się w prawym, górnym rogu aplikacji.
  2. Następnie w zakładce „Ustawienia” przejdź do kategorii „Ogólne”. Włącz opcję „Przypomnij mi o robieniu przerwy”, przesuwając suwak w pozycję aktywną (w prawą stronę). Określ po upływie jakiego czasu masz być informowany o zrobieniu sobie przerwy od YouTube.
  3. Oprócz tego możesz skonfigurować czas wyłączania powiadomień i dźwięków YouTube. Być może wówczas jeśli platforma przestanie informować Ciebie o nowych filmach nie będziesz uruchamiać YouTube i sprawdzać tego co kilka minut. Wejdź do ustawień, klikając na ikonę zębatego koła a następnie w kategorii „Powiadomienia” przejdź do opcji „Wyłącz dźwięk i wibracje”.
  4. Jest jeszcze jedna funkcja, dzięki której możesz zaplanować ogólny sposób otrzymywania powiadomień. Zamiast otrzymywać informację za każdym razem gdy na Twoim ulubionym kanale pojawi się nowy film, możesz otrzymywać komunikaty w podsumowaniu całego dnia. Wejdź do ustawień a następnie w kategorii „Powiadomienia” przejdź do opcji „Zaplanowane podsumowanie” i wybierz godzinę dostarczenia relacji.
  5. Wejdź do aplikacji YouTube i zaloguj się do swojego konta. Następnie kliknij na ikonę awatara (prawy, górny róg aplikacji) i przejdź do zakładki „Czas oglądania”. Zostaną wyświetlone statystyki dotyczące danych w różnych przedziałach czasowych (dziś, wczoraj, ostatni tydzień i średnia dzienna).

Pytania?

Masz pytanie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments