Poczta głosowa jest naszą automatyczną sekretarką, która pozwala na pozostawienie wiadomości wówczas gdy nie możesz odebrać telefonu lub jeśli jesteś poza zasięgiem. Nie musisz się więc martwić, że przeoczysz ważny telefon. Pomimo wielu zalet takiego rozwiązania są osoby, które chcę zrezygnować z tej funkcji. Jeżeli jesteś klientem sieci Orange to ten artykuł jest dedykowany właśnie dla Ciebie. Dowiesz się jak łatwo włączyć/wyłączyć pocztę głosową w swoim telefonie komórkowym.

W jaki sposób włączyć i wyłączyć pocztę głosową?

Do wyboru masz kilka opcji. Sam zdecyduj, z której metody skorzystasz:

  • zaloguj się do Orange On-line. Przejdź do sekcji „Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe”, a następnie do sekcji „Pakiety i usługi dodatkowe” i kliknij „Zarządzaj”. Przejdź do sekcji „Ustawienia” i aby włączyć Pocztę Głosową kliknij „Zarządzaj” przy usłudze,
  • zadzwoń pod nr *500 (opłata zgodna z cennikiem), a następnie w celu włączenia lub wyłączenia usługi postępuj zgodnie ze wskazówkami lektora,
  • zadzwoń pod numer *100 (opłata zgodna z cennikiem Twojej oferty),
  • jeżeli posiadasz telefon na kartę to wpisz krótki kod: aby włączyć pocztę głosową *110*03# lub wyłączyć usługę *110*03*00#. Zatwierdź klawiszem połączenia (zielona słuchawka).
  • jeśli posiadasz telefon na abonament / MIX wybierz na telefonie kod: aby włączyć pocztę *110*20# bądź wyłączyć funkcję nagrywania wiadomości *110*20*00#. Zatwierdź zieloną słuchawką.
  • wyślij wiadomość SMS o treści START pod numer 501
  • wyślij wiadomość SMS o treści REZ pod numer 501

Jak rozpocząć korzystanie z poczty głosowej?

Zanim rozpoczniesz korzystanie z poczty głosowej, dostosują ją do swoich potrzeb. Zadzwoń pod bezpłatny numer *501 i ustaw parametry swojej skrzynki głosowej. Wybierz język i nagraj powitanie. Po zakończeniu pierwszego połączenia z pocztą głosową otrzymasz wiadomość  SMS z kodem PIN. Będzie wymagany aby odsłuchiwać wiadomości.

Jak odsłuchać wiadomość pozostawioną na poczcie głosowej?

W momencie nagrania wiadomości głosowej, otrzymasz wiadomość SMS. Aby ją odsłuchać skorzystaj z jednej z poniższych opcji (dane z dnia publikacji artykułu):

  • zadzwoń pod bezpłatny numer *501,
  • zadzwoń z telefonu stacjonarnego lub gdy jesteś za granicą pod numer 501501501 (opłata zgodna z cennikiem dla Twojej oferty). W tym przypadku musisz podać swój numer telefonu oraz kod PIN (nadany po zakończeniu pierwszego połączenia z pocztą głosową).

Zmiana powitania

Aby zmienić treść powitania na swojej poczcie głosowej, zadzwoń pod numer *501 a następnie wybierz opcję 2 z głównego menu i nagraj powitanie. Możesz ustawić 9 różnych, dodatkowych powitań. W tym celu zadzwoń pod numer *501 i skorzystaj z jednej z poniższych opcji:

1. Powitanie osobiste
2. Powitanie standardowe z nagranym imieniem lub nazwiskiem
3. Powitanie standardowe (systemowe)
4. Powitanie na czas dłuższej nieobecności
0. Pomoc dotycząca powitań
* Powrót

Więcej

https://www.orange.pl/omnibook/poczta-glosowa#dla-klienta#brak#jak-wlaczyc-lub-wylaczyc-poczte-glosowa

Usługi sieciowe- poczta głosowa

Orange-poczta głosowa

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz pytanie? (numery telefonów oraz adresy stron dostępowych mogą się zmienić, jest to zależne od operatora). Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments