Z trybu poufnego w Gmailu mogą korzystać wszyscy posiadacze kont prywatnych (pod koniec czerwca 2019 planowane jest jego uruchomienie także dla użytkowników G Suite). Jeśli zależy Tobie na zapewnieniu ochrony danych zawartych w wysyłanej wiadomości i chciałbyś dowiedzieć się jak ustawić odpowiednie ograniczenia dla adresata Twoich e-maili to dzisiejszy artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku! Zaczynamy!

Jeśli nie korzystasz z poczty Gmail, możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu: Jak łatwo założyć konto Gmail korzystając z przeglądarki internetowej na komputerze?

  1. Otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie z systemem Android.
  2. Aby napisać maila, kliknij na ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu.
  3. Wybierz odbiorcę e-maila, tytuł oraz wpisz treść korespondencji. Po zakończeniu redagowania wiadomości, kliknij na „Więcej” (trzy pionowe kropki, znajdujące się w prawym, górnym rogu) i z listy wybierz opcję „Tryb poufny”.
  4. Włącz tryb poufny ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) a następnie ustaw datę ważności i kod dostępu. To co ustawisz będzie miało wpływ zarówno na treść wiadomości jak i na załączniki. Zatwierdź wprowadzone zmiany i kliknij „Zapisz”.
  5. Po wysłaniu takiej wiadomości w skrzynce odbiorczej adresata pojawi się email z informacją o dacie jego wygaśnięcia. Będzie on mógł wyświetlać treści i załączniki do upływu daty ich ważności lub do momentu, kiedy Ty jako nadawca usuniesz do nich dostęp.
  6. Jeśli zabezpieczyłeś wiadomość kodem dostępu, będziesz musiał podać numer telefonu adresata. Jest to niezbędne aby odbiorca e-maila mógł wyświetlić jego treść.

Podsumowując, tryb poufny ogranicza możliwości kopiowania i przesyłania dalej wiadomości a także pobierania załączonych treści. Dzięki ustawieniu dat ważności to Ty decydujesz kiedy wiadomość przestanie być widoczna dla odbiorcy. Czy warto korzystać z tej opcji? Decyzja należy do Ciebie.

Więcej

https://support.google.com/mail/answer/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Coś poszło nie tak? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments