Dark mode coraz częściej pojawia się w aplikacjach mobilnych. Dla jednych ciemny tryb jest przydatny zwłaszcza, gdy telefon jest wykorzystywany wieczorem lub podczas jazdy samochodem a dla innych nie wnosi nic wartościowego i wywołuje tylko irytację. Już jakiś czas temu wraz z aktualizacją Chrome 74, Google wprowadziło także ciemniejsze kolory do swojej przeglądarki internetowej. Jeśli chciałbyś dowidzieć się jak włączyć tryb ciemny na telefonie z Android, to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy! Do testów został wykorzystany Huawei P20 Pro.

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Tryb ciemny jest dostępny tylko w Chrome 74 i w nowszych wersjach. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do „Ustawień” i w sekcji „Zaawansowane” wybierz opcję „Chrome-informacje”.  Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags#enable-android-web-contents-dark-mode. Na żółto zostanie podświetlona opcja o nazwie Android web contents dark mode.
  3. Włącz funkcję wybierając opcję „Enable”.
  4. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  5. Gotowe! Po włączeniu trybu ciemności, uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome. Interfejs przeglądarki zostanie utrzymany w czarnej kolorystyce.

Jeśli nie zadziałało, spróbuj ponownie uruchomić Google Chrome na swoim telefonie a następnie przejdź do głównych ustawień przeglądarki. Kliknij na „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek) i wybierz „Ustawienia”. Na liście ustawień znajdziesz zakładkę „Dark mode”. Wejdź do niej i włącz funkcję przesuwając suwak w pozycję aktywną (w prawą stronę).

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments