Wśród zapisanych kontaktów masz kilka, do których najczęściej dzwonisz? W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z szybkiego wybierania, czyli funkcji, która umożliwia przypisanie wybranego kontaktu do danego przycisku na klawiaturze telefonu. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić na telefonie z systemem Android, to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

SPOSÓB 1

 1. Naciśnij ikonę zielonej słuchawki, symbolizującą połączenia telefoniczne. Pojawi się ekran wybierania numerów wraz z ostatnimi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi.
 2. Teraz należy nacisnąć i przytrzymać jeden z przycisków komórkowej klawiatury (od 2 do 9, ponieważ pod numerem 1 zazwyczaj domyślnie przypisana jest poczta głosowa).
 3. Na ekranie Twojego urządzenia pojawi się małe okienko dialogowe z propozycją przypisania do wskazanego klawisza numeru telefonu. Zgódźmy się na to, klikając na przycisk „Przypisz”.
 4. Z listy kontaktów wybierz osobę, z którą chcesz się łączyć za pomocą prostego wybierania.
 5. Gotowe! Teraz wystarczy, że naciśniesz i przytrzymasz numer szybkiego wybierania (konkretna cyfra na klawiaturze), aby rozpocząć połączenie. Prawda, że łatwe?

SPOSÓB 2

HUAWEI

 1. Dotknij ikony zielonej słuchawki, która symbolizuje połączenia telefoniczne a następnie kliknij na ikonę hamburgera (trzy pionowe kropki), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
 2. Przejdź do ustawień połączeń telefonicznych.
 3. Wyświetlą się wszystkie preferencje związane z przekierowywaniem połączeń, ustawianiem dźwięków, szybkim wybieraniem numerów czy też blokowaniem połączeń. W obszarze „Inne” kliknij na opcję „Szybkie wybieranie”.
 4. Pojawi się teraz ekran ustawień w postaci siatki z numerami od 1 do 9. Możesz teraz do wszystkich dostępnych przycisków przypisać wybrany kontakt. W tym celu wystarczy, że dotkniesz danego numeru i wskażesz kontakt. Gotowe! Prawda, że łatwe?

SAMSUNG

 1. Dotknij ikony zielonej słuchawki, która symbolizuje połączenia telefoniczne a następnie kliknij na ikonę hamburgera (trzy pionowe kropki), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
 2. Kliknij na opcję „Szybkie wybieranie” lub „Numery szybkiego wybierania”.
 3. Stuknij w rozwijaną czarną strzałkę i wybierz żądany numer z klawiatury. Przypisz kontakt do klawisza szybkiego wybierania, dotykając ikony ludzika bądź wpisz numer telefonu lub nazwę kontaktu. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments