roaming dziewczyna zagranica

Aby odbierać połączenia telefoniczne oraz wiadomości SMS oraz korzystać z Internetu poza granicami kraju niezbędny będzie Tobie ROAMING.
Przed wakacyjnym wyjazdem wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy mój telefon będzie działał za granicą? Z naszego poradnika dowiesz się jak łatwo: sprawdzić status roamingu (czy jest włączony czy też wyłączony), włączyć/wyłączyć usługę (a tym samym nie zepsuć sobie wakacji 😉

Metoda sprawdzenia statusu roamingu, jego włączenia czy też wyłączenia, różni się w zależności od operatora telekomunikacyjnego:

W sieci PLAY usługa roamingu aktywowana jest domyślnie, tzn. dla każdego numeru telefonu zarówno na kartę prepaid jak i w abonamencie usługa roamingu jest WŁĄCZONA. Usługę tę można WYŁĄCZYĆ poprzez logowanie się do konta PLAY24 (https://logowanie.play.pl/) lub dzwoniąc do biura obsługi klienta. Jeśli dzwonimy z telefonu w sieci PLAY, wystarczy wybrać numer *500, a w przypadku telefonowania z numeru spoza sieci PLAY należy wybrać numer 790 500 500 lub będąc już za granicą +48 790 500 500. Operatorowi należy zgłosić potrzebę WŁĄCZENIA / WYŁĄCZENIA roamingu.

W przypadku sieci ORANGE, aby sprawdzić status, włączyć/wyłączyć roaming mamy dostępnych kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wykonanie połączenia na nr *500 do Orange Automatycznego Biura Obsługi. Możliwe jest także aktywowanie roamingu przez zalogowanie się do swojego konta Orange On-line (https://www.orange.pl/zaloguj.phtml). Inne metody to wykonanie bezpłatnego telefonu na numer infolinii o roamingu *100 lub 501 550 000. Jeżeli jesteś już poza granicami naszego kraju, jedynym sposobem na włączenie roamingu jest kontakt z Orange Biuro Obsługi Klienta dostępne pod numerem telefonu +48 510 600 600.

W sieci PLUS GSM aby sprawdzić status, włączyć/wyłączyć roaming mamy dostępnych również kilka sposobów. Możemy zalogować się do aplikacji Plus online (dostępna pod adresem: https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/). Alternatywnie (i jest to najłatwiejszy sposób dla osób przebywających w kraju oraz dysponujących 5 cyfrowym plus kodem /dostępny na fakturze od operatora, więc tylko usługi na abonament/) możemy wysłać kod SMS na numer 2601 o treści: USUN PLUSKOD5 BLOKADA ROZMOWY MIEDZYNARODOWE, a także USUN PLUSKOD5 BLOKADA ROAMING. Oczywiście możemy zadzwonić również do konsultanta Działu Obsługi Klienta pod numerem 2601 (dzwoniąc z sieci Plus na terenie Polski) lub (+48 601 102 601) z dowolnego telefonu, również pozostając poza granicami Polski.

W przypadku sieci W T-Mobile aby sprawdzić status, włączyć/wyłączyć roaming dzwoniąc pod numer +48 602 900 000 (z jakiejkolwiek sieci GSM, również pozostają poza granicami Polski) lub skorzystać z iBOA (Internetowego Biura Obsługi Abonenta, dostępnego pod adresem: https://i-boa.t-mobile.pl/), jeśli posiadamy ofertę na abonament.

Aktualne stawki za wykonywanie, odbieranie połączeń, wysyłanie, odbieranie SMS oraz korzystanie z Internetu otrzymasz za każdym razem gdy przekroczysz granicę w formie SMS od operatora Twojej sieci (poniżej przykładowa informacja od operatora sieci Plus GSM po wjeździe na teren Niemiec).

Słowniczek:

Roaming – mechanizm w bezprzewodowych sieciach telekomunikacyjnych (np. komórkowych lub Wi-Fi), umożliwiający korzystanie z usług obcych sieci, bądź punktów dostępowych, w momencie gdy abonent znajduje się poza zasięgiem sieci operatora lub dostawcy internetu, z którym podpisał umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Plus kod – Plus Kod to hasło, dzięki któremu szybko i łatwo uzyskasz niezbędne informacje o swoim koncie oraz wprowadzisz zmiany logując się do Plus online. Usługa ta jest dostępna, jeśli masz telefon na abonament (tj. nie dotyczy Plus na Kartę i Plus/Plush Mix). Plus GSM

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli jesteś już spakowany na wakacje, w ręku trzymasz bilet a jedynym Twoim zmartwieniem jest nadal status roamingu lub zauważyłeś jakieś nieścisłości (numery telefonów oraz adresy stron dostępowych mogą się zmienić, jest to zależne od operatorów) – daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments