telefon roaming

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Wszystko budzi się do życia, wracają siły witalne a słoneczna pogoda zachęca do podróżowania. Przed wyjazdem na wiosenny urlop wielu z nas zadaje sobie pytanie czy nasz telefon będzie działał poza granicami kraju? Problem ten często spędza sen z powiek ale dzięki naszemu dzisiejszemu artykułowi dowiesz się jak łatwo sprawdzić usługę roamingu (czy jest włączony czy też wyłączony), włączyć/wyłączyć usługę i tym samym nie popsuć sobie wakacji!

Jak sprawdzić status roamingu w telefonie?

ABONAMENT

W przypadku sieci T-mobile aby sprawdzić status roamingu możesz wybrać jeden z poniższych sposobów:

  • jeśli posiadasz ofertę na abonament zaloguj się do iBOA podając swój numer telefonu,
  • zadzwoń pod bezpłatny numer 608 929 292 Głosowego Biuletynu Informacyjnego nt. roamingu,
  • zaloguj się do serwisu Mój T-Mobile, wybierz zakładkę „Usługi” a następnie Roaming

KARTA

Usługa roamingu jest aktywowana bezpłatnie każdemu użytkownikowi. Jeżeli z jakiś przyczyn usługa ta została wyłączona, możesz ją ponownie aktywować wybierając jeden ze sposobów:

  • wyślij bezpłatnie ekspresowy kod w sieci T-mobile *132*5*1#
  • zadzwoń na bezpłatny na terenie Polski numer *9797
  • skorzystaj z pomocy konsultanta Biura Obsługi Użytkownika i zadzwoń pod numerem *9602 ( opłata według cennika)

Po włączeniu usługi otrzymasz wiadomość SMS. Ważne aby w chwili przekroczenia granicy wyłączyć telefon i włączyć ponownie!

Jak wykonywać połączenia międzynarodowe w roamingu?

Pamiętaj, że wykonując połączenia telefoniczne z zagranicy, musisz wpisać numer kierunkowy kraju, do którego dzwonisz. Np. dzwoniąc do Polski wpisujemy +48(numer telefonu).

Jeśli przebywasz w kraju Unii Europejskiej możesz sprawdzić w każdym momencie, ile zapłacisz za korzystanie z roamingu. Usługa jest bezpłatna. Wystarczy, że wyślesz SMS pod numer 8045 w treści wpisując kraj, w którym przebywasz. W odpowiedzi otrzymasz informacje z cenami za połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisję danych.

Roaming w samolocie?

Oczywiście, że tak! Nie martw się, nie ma to wpływu na prawidłowe funkcjonowanie kontroli lotu, więc możesz korzystać z internetu, wysyłać SMS-y i wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne. Z aparatu korzystasz tak samo, jak w przypadku usługi standardowego roamingu.

Pytania?

Jeżeli Twoim zmartwieniem jest nadal status roamingu w sieci T-mobile lub zauważyłeś jakieś nieścisłości – daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments