Strona główna internet Jak łatwo włączyć roaming w sieci Orange?

Jak łatwo włączyć roaming w sieci Orange?

17
12548

Roaming jest to usługa, która pozwala na korzystanie z internetu a także na odbieranie połączeń telefonicznych oraz wiadomości SMS poza granicami kraju. Przed wyjazdem na urlop wielu z nas zadaje sobie pytanie czy nasz telefon będzie działał? Z naszego poradnika dowiesz się jak łatwo sprawdzić usługę roamingu (czy jest włączony czy też wyłączony), włączyć/wyłączyć usługę (a tym samym nie zepsuć sobie wakacji).

Jak sprawdzić status roamingu w telefonie?

W przypadku sieci Orange aby sprawdzić status roamingu mamy dostępnych kilka sposobów:

  • skorzystaj z Orange On-line. Zaloguj się do swojego konta i wybierz zakładkę „Usługi”,
  • zadzwoń do Orange Automatycznego Biura Obsługi Klienta *500 ( opłata zgodnie z cennikiem). Z głównego menu wybierz „Usługi”,
  • zadzwoń pod bezpłatny numer infolinii roamingu 501550000

Sprawdź ile zapłacisz za połączenie!

Wybierz dwa kraje między którymi będzie odbywało się połączenie, określ czy jesteś klientem indywidualnym lub biznesowym oraz czy posiadasz telefon na kartę czy abonament. Uzyskasz ceny dla wybranego połączenia.  Skorzystaj ze strony https://www.orange.pl/view/roaming#modal-polaczenia-w-roamingu

Zaplanuj swoją podróż!

Zanim wyjedziesz:

  • Pobierz aplikację Mój Orange (sekcja umowy, urządzenia i usługi dodatkowe). Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić m.in. swój limit GB w Unii Europejskiej a także czy masz włączony roaming.
  • Wyłącz przekierowania na pocztę głosową, aby uniknąć dodatkowych kosztów
  • Włącz internet w Roamingu w telefonie. W przypadku telefonu z Android, włącz ustawienia (ikona zębatego koła) i wybierz opcję „Połączenia”. Następnie wejdź w ustawień sieci komórkowej i włącz dane w Roamingu. W telefonach z iOS wejdź w ustawienia i kliknij na sieć komórkowa. Następnie włącz „dane sieci komórkowej”, ustawiając suwak w pozycji aktywnej, kliknij na „Opcje danych komórkowych” i na koniec wybierz „Roaming danych”.

Kiedy jesteś już za granicą:

  • otrzymasz wiadomość SMS informującą Ciebie o stawkach za połączenia, SMS-y, MMS-y, transmisję danych oraz dostępnych pakietach.
  • wykorzystanie pakietu internetowego w UE możesz sprawdzić wysyłając wiadomość SMS o treści ILE na numer 8095 lub zaloguj się do swojego konta w aplikacji mobilnej.

Jak wykonywać międzynarodowe połączenia w roamingu?

Pamiętaj, że wykonując połączenia telefoniczne z zagranicy musisz wpisać numer kierunkowy kraju, do którego dzwonisz. Np. dzwoniąc do Polski wpisujesz +48(numer telefonu).

Jeżeli korzystasz z oferty MIX lub na kartę aby wykonać połączenie w roamingu musisz wpisać kod *123*numer telefonu w formacie międzynarodowym (*123*0048………) a następnie zatwierdzić zieloną słuchawką. Otrzymasz telefon zwrotny od +48501999999 i po odebraniu uzyskasz połączenie z wybranym numerem.

Jak włączyć pocztę głosową w roamingu?

Wiadomości pozostawione w skrzynce możesz odsłuchać dzwoniąc pod +48501501501. Podaj swój numer telefonu oraz kod dostępu do skrzynki. Jeżeli podany przez Ciebie kod będzie błędny – nie martw się, otrzymasz prawidłowy w wiadomości SMS. Jeżeli stwierdzisz, że poczta głosowa nie będzie Ci już potrzebna możesz wyłączyć usługę wysyłając SMS o treści REZ pod numer 192.

Więcej

https://www.orange.pl/view/roaming#modal-polaczenia-w-roamingu

https://www.orange.pl/view/roaming

 

Pytania?

Masz pytanie? Zauważyłeś jakieś zmiany u operatora? (stan na dzień publikacji artykułu). Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

writing implications in a dissertation https://dissertations-writing.org/

trackback
7 miesięcy temu

proquest dissertation search https://help-with-dissertations.com/

trackback
7 miesięcy temu

dissertation help service quality https://dissertationwriting-service.com/

trackback
7 miesięcy temu

hollywood slots in bangor https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
7 miesięcy temu

zynga wizard of oz slots https://www-slotmachines.com/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

sunset slots instant play https://slot-machine-sale.com/

trackback
8 miesięcy temu

pop slots free chips https://slotmachinesforum.net/

trackback
8 miesięcy temu

google free slots https://pennyslotmachines.org/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

myvegas slots free chips https://2-free-slots.com/

trackback
8 miesięcy temu

older gay people dating sites https://gaypridee.com/

trackback
8 miesięcy temu

gay teen cam chat room https://bjsgaychatroom.info/

trackback
8 miesięcy temu

2bayonet

kriss
kriss
2 lat temu

Ktoś mi powie dlaczego orange nalicza oplaty za ROAMING w krajach ue (szwecja) skoro roaming od jakiegoś czasu miał być za free w ue?? Naliczyl mi bajońską sume ponad 200zł za debranie poczty na promie z polski do szwecji!Jak sie odwołać i czy są szanse na odzyskanie pieniedzy?