Jeśli do przeglądania stron internetowych używasz przeglądarki Google Chrome to ta funkcja może się Tobie spodobać. Nie zgubisz się już w gąszczu otwartych stron internetowych jeśli aktywujesz okienku podglądu. Wystarczy, że przesuniesz kursor myszy komputerowej na nieaktywną kartę. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak włączyć karty Hover w Google Chrome na komputerze z systemem Windows 10, to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Funkcja podglądu kart jest dostępna tylko w Chrome 75. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/ a następnie odszukaj na liście opcji Tab Hover Cards. Zobaczysz dwie flagi o nazwie Tab Hover Cards i Tab Hover Card Images.
  3. Włącz obydwie funkcje podglądu kart wybierając opcję „Enable”.
  4. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  5. Karty Hover są małymi polami, które pojawiają się po najechaniu kursorem myszy na kartę przeglądarki. Wyświetla się wówczas podgląd powiązanej strony internetowej. Dzięki temu szybko zobaczysz, co jest otwarte na karcie i znajdziesz tę konkretną, której szukasz.

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments