android mms

Jeśli zamiast MMS otrzymujesz wiadomości SMS z linkiem strony internetowej oraz informacją „Otrzymałeś wiadomość MMS. Wejdź do przeglądarki internetowej…” to oznacza brak aktywnej usługi MMS bądź jej błędne działanie. Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości w telefonach z systemem Android jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W dzisiejszym artykule, krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatora T-Mobile.

KONFIGURACJA AUTOMATYCZNA

Można ją przeprowadzić za pomocą konfiguratora na stronie T-Mobile. Następnie w puste pola wpisz swój numer telefonu, jego model, producenta oraz określ usługę( w naszym przypadku MMS). Na podany numer telefonu zostanie wysłany SMS z konfiguracją MMS. Otwórz i kliknij Instaluj.

KONFIGURACJA MANUALNA

Konfigurację telefonu możemy także przeprowadzić, wchodząc w ustawienia swojego telefonu. W urządzeniach z systemem android znajdziemy to w menu: Ustawienia -> Połączenia sieciowe/więcej sieci (w niektórych modelach będą to sieci zwykłe i bezprzewodowe )-> Sieci komórkowe -> Punkty dostępowe->MMS.

Dodajemy nową nazwę APN i konfigurację. Na koniec aby zapisać ustawienia, kliknij na ikonę , znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.

Pamiętaj, aby po każdej konfiguracji wyłączyć i włączyć ponownie telefon, żeby zapewnić poprawne dokończenie ustawień. Sprawdź czy masz włączoną transmisje danych! Jeżeli nadal nie możesz skonfigurować swojego telefonu zadzwoń do Wsparcia Technicznego ( z telefonu sieci T-Mobile *7242 ).

Więcej

http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/pomoc-techniczna/nie-moge-odbierac-mms-przez-telefon

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments