Wiele aplikacji służących do nawigacji (np. Mapy Google czy Waze) działa lepiej po włączeniu funkcji lokalizacji. Dzięki niej zawsze wiem gdzie jesteśmy, możemy sprawdzić gdzie znajduje się nasz telefon (jeśli go zgubimy), udostępnić swoje położenie innym osobom (znajomym, rodzinie) a także w momencie włączenia historii lokalizacji, miejsca, w które trafia nasz smartfon, będą zapisywane. Mało tego, po wykonaniu zdjęcia telefonem, będziemy wiedzieć gdzie dokładnie zostało zrobione. Brzmi dobrze? Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak włączyć lokalizację na swoim urządzeniu z Android, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji przejdź do Ustawień, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Kliknij w zakładkę „Bezpieczeństwo i prywatność” (W zależności od modelu telefonu może to być „Lokalizacja i zabezpieczenia” lub „Biometria i zabezpieczenia”).
  3. Przejdź do kategorii „Dostęp do lokalizacji” lub „Lokalizacja”.
  4. Przy opcji „Dostęp do mojej lokalizacji” ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).
  5. Możesz także przejść do ustawień zaawansowanych i włączyć dwie opcje: „Skanowanie wifi” oraz „Skanowanie Bluetooth”. Dzięki nim poprawisz dokładność lokalizowania.

Więcej

https://support.google.com/accounts/answer/3467281?hl=pl

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments